Železniční zastávka na neratovickém sídlišti by mohla fungovat již za dva roky

zastávka Neratovice-sídliště (z Milujitě)

Již od roku 2018 by se mohla pro spoustu Neratovických, především pak obyvatel sídliště, výrazně zlepšit kvalita cestování vlakem. Podle zjištění serveru mojeNera.cz totiž již nic nebrání vybudování nové železniční zastávky Neratovice-sídliště v Mánesově ulici, poblíž kopce MILUJI, respektive pizzerie Mexikano.

Vlaková zastávka u sídliště, někdy též označovaná jako Neratovice-jih, by podle našich informací měla být vybudována do konce příštího roku. Od roku 2018 by pak měla být zařazena do Grafikonu vlakové dopravy (GVD) a mohly by je začít využívat České dráhy.

Státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která se stará o koleje a další státní železniční majetek, již u externího dodavatele objednala vytvoření přípravné dokumentace pro zastávku Neratovice-sídliště, akce má rovněž zajištěno financování ze strany SŽDC.

Tiskový mluvčí Marek Illiaš k tomu uvádí: „Vybudování zastávky Neratovice-sídliště již nic nebrání. Dobu realizace je možné odhadovat na konec roku 2017, takže od GVD 2018 je možné ji využívat.“

Podle vyjádření mluvčího SŽDC by poblíž nové vlakové zastávky měl být vybudován i nový železniční přejezd (pravděpodobně z ulice Polní, či Nerudova). Odhad celkových nákladů se pohybuje kolem 29 milionů korun.

zastávka Neratovice-sídliště (zoom)

O co blíž k výstavbě (a následnému využívání) je zastávka na neratovickém sídlišti, o to déle si budou muset na svou zastávku počkat obyvatelé Mlékojed. „Zastávky se měly původně budovat najednou obě dvě, ale později se rozdělily na dvě investiční akce, tak aby příprava „sídliště“ mohla jít v časovém předstihu. Zatímco v případě zastávky Neratovice-sídliště se již zpracovává přípravná dokumentace, Mlékojedy se ještě nezadaly,“ popisuje M. Illiaš ze SŽDC.

„U zastávky Neratovice–Mlékojedy brání začátku stavby spíše kapacitní možnosti projekčních firem a ekonomické hodnocení. Nedovolím si odhadovat zda přes toto hodnocení projde,“ dodává mluvčí Správy železniční dopravní cesty s tím, že předpokládaný rozpočet na mlékojedskou zastávku byl zhruba 14 milionů korun.

 

Vybudování železniční zastávky Neratovice-sídliště již nic nebrání.

Sdílejte:

Komentáře

,