Výhra v posledním zápase sezóny katapultovala Buldoky na „bednu“

20150228_194042 (2)

Sezona 2015/2016 Středočeské krajské soutěže v ledním hokeji mužů (KSM) je minulostí. O uplynulém víkendu byly odehrány poslední zápasy, přičemž nás – pochopitelně – zajímal ten na neratovickém zimním stadionu.

V něm nastoupili domácí HC Buldoci Neratovice proti hostům TJ Tatran Sedlčany. Buldoci mimo jiné soupeřili na dálku s rivalem HK Kralupy n/Vlt, jenž hostoval v Kutné Hoře. Kralupští totiž nezvládli zápas minulého kola, ve kterém doma prohráli se Sedlčany. Buldoci naopak venku se Žilinou vyhráli a snížili tak ztrátu na Kralupy na pouhý jeden bod. Výhrou v sobotním zápase se tak, při případné prohře Kralup, mohli dostat na konečné třetí místo tabulky.

V první třetině se na neratovickém zimním stadionu odehrával nepřesný a nepříliš pohledný hokej. Oběma mančaftům nelze upřít snahu, ale na kvalitní hokejovou podívanou to zpočátku nestačilo. Nic na tom nezměnil fakt, že se domácí v 9. minutě ujali vedení 1:0 gólem Václava Peka po tvrdé střele Davida Macka. Vedení domácí do konce třetiny navíc ztratili po trestuhodné hrubce domácího beka, který při přesilové hře 5:4 přišel na útočné modré o puk a hostující útočník po samostatném úniku tvrdou střelou mezi betony domácího gólmana jinak spolehlivě chytajícího Davida Šilhavého srovnal stav na 1:1.

Do druhé části obě mužstva nastoupila s větším nasazením, hra se zpřesnila a také přitvrdila. Diváci, kterých na rozlučku se sezónou přišlo 620 (!!!),viděli velice zajímavý a vyrovnaný duel. Radost jim navíc udělal Lukáš Prejza, který po asistenci Lukáše Pokory a za přispění velké minely sedlčanského zadáka v 31. minutě zvýšil na 2:1. Ani tentokrát se ale domácí neradovali dlouho. Hosté využili přesilovky 5:4, kdy na trestné lavici seděl jeden z hráčů z pole, a to za faul brankáře Šilhavého. Průběžně 2:2. Mírnou převahu zúročili Buldoci o čtyři minuty později. Hráli totiž dvojnásobnou přesilovou hru 5:3 a početní převahu využili vstřelením třetího gólu. Geniální nahrávku Jakuba Marečka neomylně proměnil David Macek. Druhá třetina tak skončila jednobrankovým vedením domácích. Ti byli evidentně hnáni vidinou třetího místa.

V poslední dvacetiminutovce sezóny evidentně chtěla vítězství strhnout na svou stranu obě mužstva a především díky tomu bylo na ledě co koukat. Domácí se přiblížili k výhře, když v útočné třetině obětavě vybojoval puk útočník Makovský a připravil tak vyloženou šanci Jakubu Marečkovi. Ten s ní naložil víc než dokonale a po precizním blafáku zvýšil na 4:2. Když pak o další čtyři minuty později dal sváteční střelec Luboš Střížek nádherný gól do šibenice (as. Veselý), zaplněná hala bouřlivě skandovala. Zkázu sedlčanských dokonal svým hatrickem Václav Pek, kdy si připsal další svoji asistenci Jakub Mareček. 6:2.

Zároveň hlasatel ohlásil výsledek z Kutné Hory, kde Kralupští prohráli vysoko 0:11. Všem v hale bylo jasné, že Buldoci se díky těmto výsledkům posunuli na konečné třetí místo tabulky. To už fanoušci až do konce zápasu tleskali a děkovali Buldokům za celou úspěšnou sezónu. Potlesk patřil i hráčům ze Sedlčan, kteří byli domácím vyrovnaným soupeřem, především díky několika skvělým hráčům, jež bezpochyby okusili vyšší soutěže.

Po závěrečné siréně diváci bouřlivě aplaudovali i trenéru domácích Martinu Chabadovi, který je strůjcem neratovické hokejové mánie. V našem městě se totiž odehrává něco, co nemá obdoby. Divácké návštěvy kolem 500 lidí nám závidí leckteré zimní stadiony 2. ligy. Přejme si, ať to vydrží.

Po samotném zápasu a děkovačce hlasatel pozval všechny zájemce o bruslení na led. Plocha se pak zaplnila bruslaři z veřejnosti, kteří mohli křepčit za doprovodu kapely Tři setry Banditos.

HC Buldoci Neratovice     6:2    TJ Tatran Sedlčany

(1:1, 2:1, 3:0)

Tímto zápasem skončila žlutomodrým hokejová sezóna a my se můžeme těšit na tu příští. V ní to Buldoci nebudou mít vůbec jednoduché, neboť vedle silných soupeřů jako jsou Sršni Kutná Hora, či HK Kralupy n/Vlt., přibydou Poděbrady a především Čáslav, kde byl dokončen nový zimní stadión. Čáslavští mají dvanáct hráčů, kteří okusili 2. ligu a očekává se, že se budou chtít rychle dostat do vyšších soutěží.