V Neratovicích se 10. června uskuteční první Festival piva

FPN 17 - MojeNera_984x640

V sobotu 10. června se v parku za městským kinem ve Smetanově ulici uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce českých zajímavých pivovarů. Na premiérovém ročníku Festivalu piva v Neratovicích se představí pivovary Česká Kamenice, Hangár, Chříč, Konrad, Moucha, Zemský akciový, Zichovec a také lokální piva Kaberna a Neratovák. „Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat více než dvacet druhů piv rozmanitých druhů a stylů. Na čepu budou jak klasické ležáky plzeňského typu, tak i stále populárnější „ejly“, tedy svrchně kvašená piva typu IPA, či APA,“ říká za organizátory Ondřej Hergesell.

Na chuťové pohárky hostů zaútočí výborné klobásy přímo od řezníka, pečené maso, domácí bramboráky, či nakládaný hermelín. K zakousnutí budou k dispozici výborné preclíky z pekařství Rýdl z Lázní Bělohrad a další delikátní pochutiny. Specialitou, čerstvě upečenou pro návštěvníky neratovického Festivalu piva, bude výborný štrúdl z pravého pivního těsta.

O hudební doprovod a navození atmosféry příjemné soboty se postará kapela Los Carlos. Pro nejmenší návštěvníky, jež na festival doprovodí své rodiče, bude připraven zábavní koutek s pestrou nabídkou her a tvořivou dílničkou. Hosté se rovněž budou moci nechat zvěčnit od proslaveného karikaturisty Vladimíra Dvořáka. V rámci doprovodného programu také proběhne slavnostní křest knihy „Z hospody na maraton“ místního rodáka Aleše Dvořáka. Pro všechny návštěvníky – pro případ deště, či ostrého slunce – budou k dispozici party stany se stoly a lavicemi, v suterénu kina bude možné bezplatně využít velkokapacitní toalety.

V průběhu celého odpoledne a podvečera, zasvěceného zlatavému moku, budou hosté moci hlasovat o nejchutnější pivo 1. Festivalu piva v Neratovicích. Na závěr programu budou všechny hlasovací lístky slosovány o hodnotné ceny, hlavní odměnou je moderní verze legendárního mobilního telefonu Nokia 3310.

První neratovický Festival piva je pořádán za podpory Města Neratovice, místního Společenského domu a pod záštitou Sdružení přátel piva (SPP).

Akce začíná přesně ve 12 hodin, oficiální zakončení je naplánováno na 20. hodinu. Vstup na 1. Festival piva v Neratovicích je zcela zdarma.

Více informací, včetně seznamu zúčastněných pivovarů, programu festivalu, či možnostech dopravního spojení je k dispozici na stránkách www.pivo-neratovice.cz, či na facebookovém profilu festivalu.

festival_plakat_A2_obraz

Sdílejte:

Komentáře