V Mlékojedech se opět bude soutěžit o nejlepší guláš

Občanské sdružení Rotunda (alias dámský klub Bre-Berušky) pořádá v sobotu 24. ledna již pátý ročník soutěže ve vaření guláše. Guláš Open 2015 je otevřen všem amatérským i profesionálním kuchtíkům, soutěžící mohou vařit z jakýchkoli surovin, pokrmy tak mohou být z hovězího, vepřového, kuřecího, krůtího i rybího masa, z divočiny, stejně tak i bezmasé. Hodnotit anonymní vzorky bude laická veřejnost, pro vítěze je – stejně jako vloni – připraven soudek piva.

Registrace závodníků v hasičské zbrojnici v Mlékojedech začíná v 15 hodin, od 16. hodiny pak bude probíhat degustace a hodnocení soutěžních gulášů. Zhruba v 18 hodin by hodnotící veřejnost měla odevzdat bodovací tabulky a po sečtení hlasů by kolem 18:30 mělo proběhnout vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen. Organizátoři připraví i tombolu, program pro děti a hudební zábavu na sobotní večer. Vstupné, v němž je zahrnuta ochutnávka všech soutěžních gulášů, činí 100 korun. Potřebné informace poskytne hlavní organizátorka Michaela Landová na e-mailu mischa33@seznam.cz, či telefonním čísle 605923051.

Loňský ročník přilákal rekordní počet patnácti soutěžících, návštěvníci jako nejlepší zvolili „Günter guláš“ od Güntera Schöna z Tuhaně. Na druhém místě se umístil Stanislav Tomášek z Neratovic se svým gulášem „Co se povede“. Pomyslnou broznovou příčku obsadil místní Petr Pepe Šolc, který bojoval s pokrmem nazvaným „Starolesnický šťavnatý kančí gulášek vrchního nadlesního Antonína Heřmana Štětináče z Mostečného“.

pozvánka guláš open 2015

Sdílejte:

Komentáře