Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/#sql_4661_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /var/www/clients/client2/web34/web/wp-includes/wp-db.php on line 1924
mojeNera.cz | V Lobkovicích a Mlékojedech připravují miniknihovny – soví budky

V Lobkovicích a Mlékojedech připravují miniknihovny – soví budky

budka - řez

Občané neratovických čtvrté Lobkovice a Mlékojedy podali žádost na městský úřad o souhlas s umístěním tzv. sovích budek. Tyto miniknihovny fungují na principu zcela dobrovolného vypůjčování, vracení či darování knih a časopisů. Takto již s velkým úspěchem fungují obdobné miniknihovny v Poděbradech, v Jičíně, Frenštátu pod Radhoštěm a ve spoustě dalších měst či obcí.

BUDKA_foto_real

Knižní budka ve fázi rozpracovanosti (bez dvířek a podstavce)

 

Umístění „knihobudek“ se předpokládá u prodejny v Mlékojedech a na návsi v Lobkovicích. Na financovaní, výrobě a usazení budek se podílí řada místních občanů. Pokud tento projekt získá i podporu města, předpokládá se, že by budky měly být slavnostně uvedeny do provozu během letošního adventu, tedy předvánočního období.

budky - půjč si a vrať

Hlavní „tahouni“ projektu – Bohdan Kasper v Lobkovicích a Michaela Landová v Mlékojedech – také již nechali připravit loga sovích budek.

budka Mlékojedy LOGO budka Lobkovice LOGO

 

Sdílejte:

Komentáře

Nezaradené