Ulice V Lesíčkách se dočká rekonstrukce

V Lesíčkách - situace

Neratovická ulice V Lesíčkách, poblíž železničního přejezdu u Vojtěcha, projde letos na podzim důkladnou rekonstrukcí. Radnice do její opravy, položení nového asfaltu a vybudování chodníků ze zámkové dlažby investuje 3,3 milionu korun (včetně DPH). Rekonstrukce by měla proběhnout v celé délce, tzn. i za zalomením ulice směrem do lesíku – viz přiložené obrázky.

 

V Lesíčkách - nákres

 

Výběrové řízení na rekonstrukci začal Městský úřad připravovat letos na jaře, v červnu pak zhodnotil nabídky uchazečů, kterých se do tendru přihlásilo devět. Jediným hodnotícím kritériem byla cena, podle čehož sestavil odbor správy majetku pořadí soutěžících firem. Nabídka vítězného subjektu, Stavební firmy Neumann z Mělníka, byla jen o devět tisíc nižší, než nabízená cena další firmy Strabag, která u nás v současnosti provádí kritizovanou rekonstrukci Masarykovy ulice. Místní podnikatel Bohumil Červenka se umístil na třetím místě, do výběrového řízení se přihlásila i libišská firma OK Stavby a společnost Truhlařík z nedalekých Kojetic.

Nejlepší cenové nabídky:

  • Stavební firma Neumann – 3 300 206 Kč
  • Strabag – 3 309 350 Kč
  • Červenka Bohumil-BČ – 3 328 406 Kč

V Lesíčkách - příčný řez

Samotná rekonstrukce se má rozběhnout v září a neměla by trvat déle než do konce listopadu. Kromě nového asfaltového povrchu (2x 3 metry) by měla rekonstrukce zahrnovat i vybudování nových dvoumetrových chodníků ze zámkové dlažby, buď na jedné straně, případně v místech kde je to možné na obou stranách silnice.

Sdílejte:

Komentáře

,