Tetování. Neratovická přednáška se zaměří na historii i současnost tohoto fenoménu

Tetování_verze_FINAL_A3_ořez_mojeNera

Zajímáte se o tetování? Uvažujete o jeho pořízení, nebo je již vaše tělo vyzdobeno nějakou „kérkou“? Chtěli byste zjistit něco o historii tetování a zároveň se dozvědět o aktuálních trendech v tatuáži? Zajímalo by vás sledovat tetování na živo – do citrusových plodů?

Přijďte ve středu 9. prosince v 19 hodin do Společenského sálu v Neratovicích na velkou přednášku o tomto fenoménu.

Etnolog a novinář Martin Rychlík, který se tetování věnuje již více než deset let, bude hovořit o historii i současnosti tetování, ale také o dalších netradičních úpravách těla jako je piercing, skarifikace (vytváření ozdobných jizev), či tělesné modifikace (úpravy těla, například jazyku, či vkládání předmětů pod kůži). Paralelně vedle toho předvede známý tatér FouSage na živo své umění – v podobě tetování do citrusových plodů, zejména pomerančů. Součástí jeho přednášky bude také stručný popis specifické činnosti, věšení se na háky.

Tetovací akce se uskuteční 9. 12. od 19:00 ve Velkém sále Společenského domu. Při příchodu prosím použijte vstup od kina, tedy přes parčík u fontánky v zadní části SpolDomu. Přednášku pořádá sdružení Společně pro Neratovice (SpN), se Společenským domem a za podpory města Neratovice. Mediálním partnerem akce je zpravodajský server mojeNera.cz.

Dobrá zpráva pro všechny zájemce o přednášku – vstupné se nevybírá, celá akce je zdarma. V suterénu Společenského domu pak bude po dobu přednášky otevřen bufet.

O autorech přednášky:

  • Martin Rychlík je etnolog a novinář píšící o vědě a výzkumu. Vystudoval etnologii i dějiny a teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zabývá se dějinami tetování, antropologií umění a kulturních areálů – zejména Polynésie. Je autorem dvou knih o tetování, další dvě popularizační editoval. Pracoval jako redaktor v České tiskové kanceláři (ČTK), v ekonomickém týdeníku Euro, v portálu Česká pozice a nyní je reportérem Lidových novin. Dlouhodobě se věnuje popularizaci vědy, mimo jiné je členem věděcké rady nadačního fondu Neuron, je také členem poradního sboru Českého výboru pro UNICEF.
  • FouSage je známou postavou české bodymodifikační scény. Více než deset let se věnuje piercingu a skarifikaci, je průkopníkem body suspension u nás a stále se intenzivně věnuje objevování nových cest a způsobů práce s tělem. Zaměřuje se zejména na symboliku, návrat ke kořenům, rituál a psychologii nositele – což jsou stránky, které se nejintenzivněji objevují právě ve skarifikaci a věšení na háky. Byl také jedním ze zakladatelů známého tetovacího studia HELL.cz, nyní se tomuto oboru věnuje ve vlastním studiu Inkdvidual Tatoo & Piercing Experience.

tetovani plakát lowres

Sdílejte:

Komentáře