Tatran Prešov představí v Neratovicích svůj fotbalový beton

FKNB_ilustrační_foto

V úterý 28. června, od 17:30, se na neratovickém sportovním stadionu utkají fotbalisté prvoligového Jablonce a slovenského Tatranu Prešov. V rámci projektu Česko-slovenské fotbalové srdce 2016, které připomíná vítězné Mistrovství Evropy 1976, sehrají jablonečtí a prešovští fotbalisté přátelský přípravný duel. „Je nám nesmírnou ctí, že můžeme hostit takový zápas tady u nás v Neratovicích,“ říká s radostí Vladimír Kaňka, předseda klubu FK Neratovice-Byškovice. „Prešov bude mít nedaleko Neratovic první soustředění a využil možnosti sehrát přátelák u nás.“

Utkání pořádá neratovický fotbalový klub rovněž u příležitosti 40. výročí doposud jediného zisku zlaté medaile z Mistrovství Evropy z roku 1976 v rámci projektu Česko-slovenské srdce 2016, který zaštiťuje FAČR. Kromě nejvýznamnějšího fotbalového úspěchu chce asociace připomenout také kouzlo a náboj vzájemných duelů slovenských a českých klubů. Vstupné bude činit 50 korun. Prvoligová konfrontace je i důkazem toho, jak se za poslední dva roky zvednul na stadionu travnatý povrch. Fotbalové vedení do něj zainvestovalo v nedávné době nemalé prostředky a nese to své ovoce. „Skutečně tu máme asi nejlepší trávník od dob pana správce Šimurdy,“ hodnotí povrch na stadionu Kaňka.

Tatran Prešov je nejstarší slovenský fotbalový klub, který v 70. a 80. letech minulého století proslul defenzívním stylem, vycházejícím ze zabezpečené obrany, často označovaným jako „Prešovský beton“. V uplynulé sezóně se Tatranu podařilo vyhrát slovenskou druhou ligu a po třech letech se vrací do nejvyšší slovenské soutěže. FK Jablonec je fotbalový klub ze severu Čech, vlastněný kontroverzním fotbalovým funkcionářem Miroslavem Peltou, který je i předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR). Provinční klub je kvůli velkému rozpočtu, přesahujícím 100 milionů korun, často označován za české Galacticos. Avšak ani peníze, zvučná jména hráčů a vstřícnost rozhodčích nezajistily jabloneckému klubu úspěch v české lize, nebo dokonce v evropských pohárech. Klub má také dlouhodobě jednu z nejhorších návštěvností v nejvyšší soutěži.

Jablonec_Presov

 

Sdílejte:

Komentáře