Spolana rozjíždí výrobu kyseliny sírové, informační vakuum trvá

Spolana-vrátnice-mlha

 

Pokud si obyvatelé Neratovic včera (v neděli 12. července) v pozdějších večerních hodinách chtěli vyvětrat po dusném dnu své příbytky, mohli zaznamenat nepříjemný zápach v ovzduší. Foukal silný vítr a člověk měl pocit, že někde v okolí hoří.

Avšak nebyl to nějaký požár v okolí, nýbrž Spolana, která započala vyrábět kyselinu sírovou.

Je s nepochopitelné, že samotná chemička vůbec neinformovala obyvatele Neratovic a Libiše, že se k takovému kroku chystá (viz printscreen internetových stránek Spolany), zároveň je však s podivem přístup neratovické radnice. Upozornění pro občany, že „od večerních hodin 12. 7. 2015 bude započata výroba kyseliny sírové, která může být doprovázena emisemi ze spalování lehkých topných olejů“, bylo možno nalézt pouze a jedině na stránkách města. A to až od pátku 10. července 2015, přičemž jméno samotné chemičky nebylo v textu ani jednou zmíněno (viz printsrceen z www.neratovice.cz).

Zároveň tato strohá zpráva – v aktualitách stránek města Neratovice – obsahovala informaci, že Spolanou vyprodukované emise neohrožují zdraví obyvatel a proto není nutné přijímat žádná mimořádná opatření. Je však smutné, že město k informování svých obyvatel nevyužilo i dalších možností – kupříkladu veřejného rozhlasu – aby upřesnilo, co se děje v „naší chemičce“. Nebo jen nechtělo vzbudit paniku obyvatel?

Spolana-web-kyselina-sírová-nic   Neratovice.cz - Spolana - kyselina sírová

Sdílejte:

Komentáře

,