Recenze: Mišík v Neratovicích ukázal, že je stále ve formě

Vladimír Mišík
V den oslav 17. listopadu vystoupil v Neratovicích po delší době legendární Vladimír Mišík v doprovodu neméně legendární kapely Etc.  Jako host, před hlavním koncertem, vystoupil britský kytarista Jamie Marshall v doprovodu  kytaristy Radka Hlávky. Marshallův syrový hlas připomínající Joe Cockera podporován oběma akustickými kytarami s mnoha kytarovými efekty a excelentními výkony obou hráčů obecenstvo odměnilo velkým aplausem.
Před takto naladěné publikum téměř zaplněného velkého sálu Společenského domu pak nastoupila „naše legenda“. Od prvních tónů Šmajdáků a ploužáků bylo zřejmé, že kapela hraje na pohodu a Mišík po předchozích zdravotních problémech je v dobré kondici. Ani pomalejší tempo některých známých pecek neubralo koncertu na energii a kombinací starších méně známých písní s písněmi novějšími (U nádraží) atmosféra gradovala. Nechyběly však evergreeny Sluneční hrob, Variace na renezanční téma či Sladké je žít.
Závěrečnou skladbu Špejchar blues pak sál odměnil bouřlivým potleskem, po kterém musel následovat přídavek v podobě Pátečního cajunu, kde kapela předvedla i své „pohybové kreace“.
Závěrem lze říci, že Mišík opět nezklamal, a že přívlastek „legenda“ v jeho případě má opodstatnění, ač se tomu sám brání.
Dobrým počinem byl nápad Společenského domu aby při zakoupení vstupenek na tento koncert mohli zájemci uplatnit slevu na další koncert, který se konal týden před tím, konkrétně 9. listopadu.
V zaplněném Jazzovém clubu vystoupil famózní bluesový a bluessrockový kytarista černé pleti Linwood Taylor v doprovodu skvělých mladých českých hudebníků baskytaristy Matěje Černého a bubeníka Tomáše Hobzeka.
Jejich přesná rytmika (oba spolu hráli v jedné kapele) tak podtrhla jedinečný kytarový styl Linwooda Taylora připomínající Jimiho Hendrixe. Oranžová gibsonka Les Paul tak v jeho rukou doslova zpívala. A zpěv samotného Taylora už jen potvrzoval jedinečnost černošského amerického blues. Troufnu si říct, že takovýchto koncertů v Neratovicích mnoho nebylo.
Pořekadlo „Za málo peněz hodně muziky“ v tomto případě platilo několikanásobně. Vždyť oba koncerty jste mohli shlédnout za 250 korun. Společenskému domu tak dávám oba palce nahoru.
Roman Kroužecký
Foto: www.vladimirmisik.cz
Sdílejte:

Komentáře