Radnice připravuje rekonstrukci Společenského domu!

SpolDům_kino

Neratovická radnice se rozhodla řešit špatný stav Společenského domu a připravuje jeho rekonstrukci. „Město Neratovice má v plánu postupnou rekonstrukci obvodového pláště včetně jeho zateplení, neboť stávající prvky, zvláště ocelové rámy prosklených stěn a oken, jsou ve velmi špatném stavu,“ uvedla pro server mojeNera.cz starostka města Lenka Mrzílková.

Prvním krokem v dlouhé, ale bezpochyby potřebné cestě k rekonstrukci neratovického SpolDomu je zajištění projektové dokumentace. Z tohoto důvodu radnice vyhlásila výběrové řízení „Skreslení skutečného stavu SD a KD Neratovice“.

Vítěz tendru vytvoří technickou dokumentaci skutečného stavu kulturního a společnského domu, mimo jiné: technickou zprávu, situační výkres, půdorysy všech podlaží (kromě 3. až 11. podlaží výškové budovy), řezy, pohledy, či dokumentaci střechy.

„Skreslení stávajícího stavu budov SD a KD je nutné vzhledem k tomu, že neexistuje žádná projektová dokumentace k těmto stavbám. Dokumentace tedy bude podkladem pro další přípravy záměru opravy opláštění budov a k návrhu celkového řešení energetických opatření,“ vysvětluje starostka Mrzílková.

Uzávěrka nabídek výběrového řízení je stanovena na 5. dubna, cena projekčních prací se bude odvíjet podle předložených nabídek (jediným hodnotícím kritériem je cena), nicméně starostka Neratovic předpokládá, že se náklady na tuto zakázku budou pohybovat v rozmezí od 200 tisíc korun do 300 tisíc korun.

Finanční náročnost samotné rekonstrukce nelze zatím odhadovat, záviset bude na řadě parametrů. Pozitivní je, že vedení města hodlá pro obnovu SpolDomu požádat o dotační prostředky. Lenka Mrzílková k tomu dodává: „Vytvoření těchto podkladů (projektové dokumentace) je potřebné pro případné podání žádosti o finanční příspěvek z vyhlašovaných dotačních titulů.“

námRep400

Město Neratovice má v plánu postupnou rekonstrukci obvodového pláště Společenského domu, včetně jeho zateplení.

Lenka Mrzílková, starostka

 

Sdílejte:

Komentáře

,