Radnice chce na Náměstí Republiky zabrat 18 parkovacích míst

nám-Republiky-návrh-vyhrazeného-parkoviště-pro-radnici

 

Na neratovickém Náměstí Republiky zřejmě ubude 18 parkovacích míst. Místní radnice na své internetové úřední desce v polovině června oznámila návrh vyhradit osmnáct míst pro parkování osobních vozů na hlavním neratovickém náměstí pro účely Městského úřadu.

Dle návrhu „opatření obecné povahy – místní úprava provozu“, jak je dokument oficiálně nazvaný, by smyslem mělo být (přesná citace): vyčlenění dostatečného počtu parkovacích míst pro návštěvníky jednotlivých pracovišť Městského úřadu Neratovice sídlících v budově na nám. Republiky č.p. 400, v pracovní době úřadu.

Bylo by na místě zatleskat a říci: „děkujeme úředníkům za péči o občany města, kteří potřebují na radnici dojet svým vozem“. Nicméně, situace není zdaleka tak růžová, jak se z prvního návrhu vyhlášky zdá. Na všech osmnácti parkovacích místech by totiž měl přibýt nastříkaný kříž, jasně označující, že se jedná o vyhrazená parkoviště. A především: při vjezdu na parkoviště by měla takto „vykřížovaná“ místa ozřejmit svislá dopravní značka s textem „Vyhrazené parkoviště PO – PÁ, 8 – 17 hod., pouze s povolením MěÚ Neratovice.“

Když už pomineme otázku, proč je nutné rezervovat parkovací místa i mimo oficiální pracovní dobu radnice (úřední hodiny končí třikrát týdně ve 13 hodin…), zarážející je zejména zvažovaná textace na dopravní značce „Pouze s povolením MěÚ Neratovice“.

Kdo bude povolení udělovat? Na jak dlouhou dobu? Jakou formou? Komu může být povolení pro parking uděleno? Všem návštěvníkům „jednotlivých pracovišť Městského úřadu“ (jak zní v návrhu vyhlášky)? Budou parkující na takto vyhrazených místech povinni platit za parking v parkovacím automatu? Nebo budou od poplatku osvobozeni? Jak dlouho budou moci takto vybrané vozy na náměstí parkovat pro vyřízení agendy na Městském úřadu?

Otázek a polemik, které návrh vyhlášky ze strany radnice vyvolává, je spousta. Faktem je, že Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje (dopravní inspektorát územního odboru Mělník) již v polovině června vydalo s návrhem neratovické radnice souhlasné stanovisko.

Každý občan Neratovic může k tomuto návrhu uplatnit připomínky do třiceti dnů od zveřejnění, tedy od 16. června 2015.

nám-Republiky-místo-pro vyhrazený-parking (800x336)

Sdílejte:

Komentáře

,