Pojízdné letní kino míří na neratovické náměstí

letní kino Vrecionová

K létu a pohodové letní atmosféře neoddiskutovatelně patří i otevřená letní kina. Užít si film pod otevřeným nebem, často plným hvězd, láká stále více a více lidí. Bohužel, neratovické letní kino už druhou sezónu kvůli technologickým problémům nepromítá. Milovníci filmů pod širým nebem však mají šanci si užít film v našem městě. Do Neratovic totiž tento víkend přijíždí pojízdné letní kino – pojmenované Verokino – a přiváží s sebou hned dva filmové večery.

Verokino odstartovalo před pár dny v Hovorčovicích a pak se vydalo na svou pouť po náměstích a návsích 18 měst a obcí Prahy-východ a Mělnicka. Promítá české filmy a vstupné je pro všechny zdarma.

Verokino je součástí předvolební kampaně středočeské senátorky Veroniky Vrecionové, která k projektu samá říká: „Předvolební kampaň do senátu nemusí být jen o heslech na billboardech. Volební mítinky už dávno nefrčí. I to je důvod, proč jsem v rámci své předvolební kampaně připravila šňůru filmových promítání po Mělnicku a Praze-východ a letní kino považuji za nenásilnou možnost, jak se setkat s voliči. Nehodlám před kinem vést hodinové politické monology. Důležité je, aby si lidé užili film a já se mohla nenásilně představit.“

veronika
Do Neratovic dorazí Verokino již tento víkend, v pátek 12.8. a sobotu 13.8. Promítat se bude na parkovišti Náměstí Republiky od 21:00 hodin.  V pátek se diváci můžou těžit na českou komedii Jak básníci čekají na zázrak, v sobotu pak na návštěvníky čeká film Dvojníci.

Pokud byste měli víkendový program plný, můžete se za pojízdným Verokinem vydat do blízkých obcí. Pojízdné letní kino bude po našem regionu putovat celý srpen, celou trasu naleznete na webu www.veronikadosenatu.cz. Nejblíže od Neratovic jsou tyto zastávky:

14.8.2016 – Líbeznice – Areál Zdraví – Jak básníci čekají na zázrak
16.8.2016 – Husinec – Řež – fotbalové hřiště Řež  – Jak básníci čekají na zázrak
17.8.2016 – Bášť – fotbalové hřiště – Jak básníci čekají na zázrak
18.8.2016 – Kostelec nad Labem – fotbalové hřiště – Jak básníci čekají na zázrak
19.8.2016 – Brandýs nad Labem – Masarykovo náměstí – Jak básníci čekají na zázrak
20.8.2016 – Brandýs nad Labem – Masarykovo náměstí – Dvojníci

Pojízdné Verokino při promítání na mělnickém náměstí.

Sdílejte:

Komentáře