Pojeďte na komentovanou prohlídku Ledeburských zahrad!

V neděli 30. srpna máte jedinečnou příležitost vyrazit – za pouhých 50 korun – na komentovanou prohlídku Ledeburských zahrad. Toto tajuplné místo na pražské Malé Straně v sobě spojuje krásu architektury, květinové výzdoby a úžasného výhledu na hlavní město.

Fotografie0093 Fotografie0101

Jižní svah pod Pražským hradem se utvářel od středověku až do 19. století. Dodnes je možné na něm najít stopy gotického opevnění, užitkových zahrad renesančních šlechtických paláců i reprezentativní barokní květinové partery. Krása architektury se tu doplňuje s přírodními zákoutími, členitý terén je doslova posetý fontánami, tajemnými schodišti a průchody, gloriety, loggiemi s úchvatnými výhledy na centrum Prahy.

Na komentovanou prohlídku Ledeburských zahrad vás zve sdružení Společně pro Neratovice (SpN) za podpory města Neratovice. Mediálním partnerem přednášky je server mojeNera.cz.

 

Fotografie0096 Fotografie0094 Fotografie0098 

Poslední srpnovou neděli bude pro vás připraven – na 9. hodinu – autobus na neratovickém náměstí Republiky. Ten vás odveze přímo do Prahy na Malou Stranu, kde proběhne komentovaná prohlídka. Dle zájmu Neratovičáků potrvá 90 minut až dvě hodiny, poté můžete vystoupat až k Pražskému hradu a pokochat se znovu pohledem na centrum hlavního města. Na zpáteční cestu bude autobus přistaven na 14. hodinu, takže všichni účastníci budou mít prostor navštívit vše, co je zajímá, případně se na zpáteční cestu občerstvit.

A to nejlepší na konec: cena lístku, který v sobě zahrnuje přednášku a dopravu, je pouhých 50 Kč. Jen za samotné vstupné do Ledeburských zahrad byste zaplatili 80 korun, cestu nepočítaje.

Nezapomeňte, že kapacita autobusu není nafukovací. Doporučujeme zajistit si svá místa včas zakoupením lístku. Ty si lze pořídit v pokladně Společenského domu nebo v květinářství „Květiny u Květy“ (Na Skalkách 952, Neratovice).

Fotografie0095 Fotografie0097  Fotografie0099 Fotografie0100

Podrobnější informace: ledeburky_navrh1_A2 (8)

Sdílejte:

Komentáře

,