Po ulici 28. října se už jezdí třicítkou

V Neratovicích přibyl další silniční úsek s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině – v ulici 28. října v úseku od Náměstí Republiky po křižovatku s J. K. Tyla.

Jak jsme informovali již na podzim loňského roku, radnice se rozhodla omezit rychlost na této důležité silnici kvůli nevhodnému povrchu ze zámkové dlažby – kvůli hlučnosti, prašnosti a namrzání.

Proti rozhodnutí odboru správních činností a dopravy našeho městského úřadu už nebylo možné podat žádné odvolání, proto bylo jen otázkou času kdy na jedné z nejfrekventovanějších silnic v Neratovicích přibudou nové dopravní značky.

Objevily se tam těsně před Vánoci, od té doby musí řidiči sundat nohu z plynu.

Připomeňme, že radnice se k tomuto kroku odhodlala (podle oficiálního dokumentu radnice) kvůli nevhodnému povrchu ze zámkové dlažby, konkrétně kvůli hlučnosti, prašnosti a namrzání vozovky.

„Hlučnost je oproti asfaltové komunikaci 2x – 4x vyšší,“ píše se v odůvodnění Městského úřadu. Zajímavostí je, že tento typ – evidentně nevhodného – povrchu si vedení radnice vybralo samo před pár lety, když ul. 28. října procházela rekonstrukcí.

Sdílejte:

Komentáře

,