Otevření nového neratovického Lidlu se odsouvá na duben

Lidl Nera nedokončeno (3)

Výstavba nového obchodu Lidl v Lobkovicích nabrala zpoždění. Jak zjistil server mojeNera.cz, původní plán na otevření v průběhu února definitivně padl. Kvůli dosavadní tuhé zimě a také kvůli neočekávaným stavebním pracím.

„Vzhledem k prodloužení některých stavebních prací, jež před zahájením stavby nebylo možné přesně odhadnout, a s ohledem na klimatické podmínky v průběhu stavby došlo k posunu předběžně plánovaného termínu,“ uvedla pro mojeNera.cz Zuzana Holá, tisková mluvčí Lidlu.

Lidl Nera nedokončeno (2)

Její slova potvrzuje i pouhý pohled na staveniště – hrubá stavba Lidlu je hotová, avšak uvnitř se evidentně pracuje. Firma také z neratovického náměstí odstranila poutač s výrazným nápisem „již brzy“. Billboard nyní stojí na staveništi, na budoucích parkovacích místech.

Lidl Nera nedokončeno (1)

Podle mluvčí Lidlu nabraly práce oproti původním předpokladům zhruba dvouměsíční zpoždění. „Novou prodejnu bychom proto rádi otevřeli v průběhu dubna,“ uvedla Zuzana Holá pro mojeNera.cz.

Lidl_nová prodejna foto

Plocha nové stavby by měla dosáhnout 2400 metrů čtverečních, novinkou bude prosklená čelní fasáda a tedy dostatek přirozeného, denního světla v celém obchodě. “Sortiment zůstává i v nových prodejnách stejný, díky většímu prostoru však bude možné zboží přehledněji prezentovat. O 20 % také bude zvětšen úsek čerstvých potravin – ovoce a zeleniny, čerstvého masa, uzenin a mléčných výrobků. Nově bude pojata také pekárna,“ uvedla mluvčí Lidlu.

Zvýšeného komfortu se zákazníci dočkají v samotném obchodu, kde budou širší uličky, i na parkovišti, kde dojde k rozšíření parkovacích míst ze 2,50 metru na 2,70 metru. “Velmi důležitým aspektem nové budovy je její šetrnost k životnímu prostředí. Budova bude využívat energeticky úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení, k ochraně životního prostředí přispějí lepší tepelně izolační vlastnosti budovy a použití ekologických chladicích technologií. Díky tomu bude možné využít odpadní teplo z vybraných technologií, čímž se sníží celková energetická náročnost prodejny,” doplnila Holá.

 

Sdílejte:

Komentáře