Oslavte příchod jara na zámku Veltrusy

do zbraně!

V sobotu 19. března vyneseme Moranu a skoncujeme tak se zimou.

Připojte se k nám a užijte si první jarní dny v prostředí veltruského parku. Od 10 do 17 na vás čeká bohatý program.

čarodějnice se blíží návštěvníci

Pěvecký sbor Tutti Cantate, který vystoupí na samém začátku dne, vás jistě příjemně naladí, abyste se s radostí pustili do víru stánků a tvořivých dílen. Vedle aranžování z květin nebo zdobení věnců si budete moci vyzkoušet také pletení pomlázky či různé způsoby dekorace vajec, zkrátka tradice, které patří k blížícím se Velikonocům.

A pozor, není vejce jako vejce! O tom se přesvědčí děti při stejnojmenné hře, kterou pro ně chystáme. V odpoledních hodinách pak utvoříme průvod a konečně vyneseme Moranu na mostek pod Karolininým vrškem a vhodíme ji do potoka.

já si taky vyrobím nebo si něco vymalovat?

Kromě bylinkové čajovny vás také jistě potěší i živá zvířátka – králíci, kachny a slepice. A kdo by chtěl pomoci slepičkám v nouzi, může koupí slepičky látkové přispět ke zlepšení podmínek pro ty z velkochovů.

jarní výzdobu si mohl každý sám vyrobit

Protože máme zámek otevřený již od konce ledna, můžete navštívit i vzdělávací prohlídkový okruh, který vás seznámí se životem a osudy posledních majitelů veltruského panství. V těchto autentických prostorech se na konkrétních příkladech ze života Chotků šířeji seznámíme se šlechtickým prostředím, rolí šlechty ve státní správě a ve společnosti a s jejím životním stylem. Zároveň bude otevřena výstava „Váhy, míry, závaží na zámku vám ukáží“.

jaro na zámku leták A5

Sdílejte:

Komentáře