Nový Lidl se zřejmě otevře až v květnu

Lidl_Zdiby

Stavba nového supermarketu Lidl v neratovických Lobkovicích nabírá další zpoždění. Na vině jsou stavební a technologické úpravy, kvůli kterým se dokončovací práce dostávají do skluzu.

Původně vedení řetězce předpokládalo, že bude obchod otevřen v únoru 2017, poté nás mluvčí Lidlu informovala, že by mělo dojít k posunu na duben.

Po městě se však poslední dobou spekuluje, že se inovovaný market nakonec otevře ještě později – až v květnu.

Na úřední desce neratovického Městského úřadu se před pár dny objevilo oznámení o změně stavby nového Lidlu. Výčet změněných parametrů na stavbě je poměrně rozsáhlý a především v některých bodech zásadní:

Lidl - změna stavby

V tomto dokumentu Lidl také radnici informoval, že změny na stavbě budou provedeny do 5. měsíce roku 2017, tedy do května.

Faktem je, že vizuálně lobkovická stavba nepůsobí dojmem připravenosti na stěhování regálů, naskladnění nového zboží, či další potřebné úkony před znovuotevřením. Stejně tak okolí budovaného marketu vypadá poměrně neutěšeně, je plné všemožných materiálů (zemina, štěrk, cihly, stavební odpad…).

Lidl Nera nedokončeno (2)

Plocha nové stavby by měla dosáhnout 2400 metrů čtverečních, novinkou bude prosklená čelní fasáda a tedy dostatek přirozeného, denního světla v celém obchodě. “Sortiment zůstává i v nových prodejnách stejný, díky většímu prostoru však bude možné zboží přehledněji prezentovat. O 20 % také bude zvětšen úsek čerstvých potravin – ovoce a zeleniny, čerstvého masa, uzenin a mléčných výrobků. Nově bude pojata také pekárna,” uvedla tisková mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Zvýšeného komfortu se zákazníci dočkají v samotném obchodu, kde budou širší uličky, i na parkovišti, kde dojde k rozšíření parkovacích míst ze 2,50 metru na 2,70 metru. “Velmi důležitým aspektem nové budovy je její šetrnost k životnímu prostředí. Budova bude využívat energeticky úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení, k ochraně životního prostředí přispějí lepší tepelně izolační vlastnosti budovy a použití ekologických chladicích technologií. Díky tomu bude možné využít odpadní teplo z vybraných technologií, čímž se sníží celková energetická náročnost prodejny,” doplnila Holá.

Sdílejte:

Komentáře