Novoroční výlet Neratovičáků na Kokořínsko

Kokořínsko sníh

Máte po vánočních svátcích stále plné žaludky? Chtěli byste se projít krajinou romantického Kokořínska a také se projet po obnovené železniční trati z Mělníka do Mšena? Vyražte v sobotu 2. ledna na netradiční novoroční výlet – do Mšena a na Kokořínsko.

Michaela Landová, která stojí za řadou kulturně-společenských akcí v Neratovicích a v Mlékojedech, se totiž rozhodla uspořádat novoroční výlet vlakem. „Mým cílem bylo spojit lehkou turistiku po Kokořínsku s podporou znovuzahájení provozu na opravené mšenské železniční trati,“ říká Michaela Landová.

Podle plánu je sraz všech zájemců na neratovickém nádraží v sobotu 2. ledna po osmé ranní, tak aby si lidé mohli zakoupit jízdenky na vlak, který odjíždí v 8:32 do Všetat. „Přestupy ve Všetatech a na Mělníku nám krásně navazují, takže do Mšena dorazí kokořínský pacifik v 9:45,“ přibližuje Michaela Landová.

Poté je na programu lehká turistika, v plánu je „Cinibulkova stezka“. „Trasu bez problému zvládnou i pětileté děti,“ říká Michaela Landová. Na Neratovické turisty čeká skalní objekt „Prolezovačky“, umělá jeskyně „Obraznice“, vyhlídky na Housecké vrchy, skalní „Bludiště“, „Švédský val“, „Průsečná skála“, skalní útvary jako „Obří hlava a Žába“.

„Celá trasa je dlouhá 9 kilometrů. Netrénované jedince budou možná trochu bolet nožičky, ale věřte, že to za ten zážitek mezi skalami rozhodně stojí.“ tvrdí Michaela Landová. Turistický program však není povinný, ti co budou chtít, mohou trávit čas přímo ve Mšeně, či v okolí tohoto sympatického města.

Podle hlavní organizátorky je možné zajistit oběd v restauraci Ráj, případně je možné se z domova vybavit špekáčky a buřty, které se budou opékat na zahradě evangelického kostela ve Mšeně. Připravena je ještě jedna atrakce, která bude pro všechny účastníky překvapením.

Cesta zpět ze Mšena je naplánována na v 16:11, přičemž po krátkém přestupu v Mělníce a ve Všetatech by turisté měli do Neratovic přijet v 17:28.

Kdo by chtěl vyrazit na netradiční novoroční výlet, přihlašte se, prosím, na mail (mischa33@seznam.cz) či telefon (605923051) hlavní organizátorky, aby bylo možné zarezervovat dostatečný počet míst v restauračních zařízeních.

Sdílejte:

Komentáře