Novinky hokejových Buldoků: Verdikt disciplinární komise a další vysoká výhra

hokej Buldoci - Hvězda Kladno upr.

Jak jsme vás informovali v jednom z předcházejících článků, neratovičtí hokejisté nedohráli mistrovský zápas 21. kola Krajské soutěže mužů (KSM) Středočeského kraje na hřišti kladenské Hvězdy. Byli jsme proto zvědavi, jak rozhodne krajská disciplinární komise.

Ta nakonec udělila stopku domácímu Antonínu Routovi na osm soutěžních utkání za fyzické napadení soupeře s následkem zranění. Do konce soutěže zbývá odehrát čtyři zápasy a tak si Rout pro letošek již nezahraje. Otázkou je, zda takový trest je adekvátní. Buldoci za předčasné odstoupení ze hry zaplatí pokutu 10 tisíc korun.

Jen připomeňme, že bývalý extraligový kladenský obránce Antonín Routa na konci druhé třetiny hrubě atakoval neratovického Martina Važanského, který byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Trenér Buldoků Martin Chabada na protest proti sérii hrubých nepotrestaných zákroků své svěřence ze zápasu odvolal. Zápas byl tak zkontumován ve prospěch domácích v poměru 5:0.

Zároveň ještě doplňme, že Buldoci v neděli rozdrtili v Příbrami domácí TJ Spartak poměrem 9:1, když si góly rovnoměrně rozdělili do všech tří třetin zápasu. Touto výhrou se tak znovu vyhoupli do čela tabulky KSM. Týmy Čáslavi a Kutné Hory však mají zápas k dobru a při plném bodovém zisku se před Buldoky dostanou.

Buldoky ale čeká ještě přímý souboj o první místo právě s Čáslaví a základní část soutěže zakončí 11.3. s dlouho posledním týmem tabulky, Hořovicemi. Ty ale v posledních zápasech chytly druhý dech a mohou Buldoky hodně potrápit.

Umístění po základní části bude mít vliv na soupeře a termín semifinálového zápasu Buldoků. Jisté je, že se neratovičtí hokejisté utkají s některým ze soupeřů na východ od Prahy: Čáslaví, Kutnou Horou nebo Poděbrady.