Nová ředitelka neratovického bazénu odešla dřív než stačila nastoupit

bazén Nera ořez

Neratovická radnice má vážný problém – městský bazén se již za pár dnů, na začátku roku 2016, ocitne bez ředitele, respektive bez (nové) ředitelky. Dosavadní šéf bazénu František Veselý totiž odchází do důchodu a Dita Výborová, kterou město vybralo jako novou ředitelku – podle informací serveru mojeNera.cz – těsně před nástupem zrušila již podepsanou pracovní smlouvu. 

 

O post jednatele, respektive ředitele neratovického bazénu usilovalo v listopadovém konkurzu devět zájemců. Přesto se nyní zdá, že výběrové řízení bude muset být vypsáno znovu. Výběrová komise (vedená místostarostkou Markétou Rajchertovou a radním Vlastimilem Dominikem ze sdružení Neratovice jinak) totiž z devíti zájemců vybrala jen vítězku, ale již nestanovila další pořadí kandidátů. Díky tomuto pochybení tak v současnosti neexistuje legitimní možnost jak oslovit jednoho dalšího zájemce. Reálně by totiž hrozilo napadení tohoto kroku jinými uchazeči a celý proces by to ještě více zkomplikovalo a zdrželo.

Dita Výborová

 

Zastavme se ještě u klíčové postavy této kauzy – Dity Výborové. Rodačka z Úžic, která se živila jako obchodník, byla v posledních pěti letech starostkou v nedaleké Odolena Vodě. Tamní sdružení Společně, za které kandidovala, je členem politického uskupení STAN (Starostové a nezávislí), pod které spadá i sdružení Neratovice jinak, jež vládne na místní radnici.

Neratovická starostka Lenka Mrzílková se s exstarostkou Odoleny Vody dokonce potkala na kandidátce STAN/TOP 09 do parlamentních voleb na podzim roku 2013. Ani jedna z nich však neuspěla a v poslanecké lavici neusedla.

STAN - volby parlament 2013 - Výborová+Mrzílková

Zajímavé je také působení Dity Výborové v pozici starostky Odolena Vody. Ve svých medailoncích tvrdí, že se jí podařilo prosadit zveřejňování smluv a výdajů města na městském webu, po čemž v Neratovicích voláme již delší dobu. Letos v září ji však tamní zastupitelstvo odvolalo ze své funkce, poté co uplynulo pouhých 10 měsíců ze čtyřletého funkčního období staronové starostky, resp. celé koalice. Z patnácti zastupitelů hlasovalo pro její odvolání 13 lidí, včetně spolustraníků se sdružení Spoleně, ona sama se hlasování zdržela.

 

„Koalice ztratila – především na úrovni rady města – schopnost vzájemně komunikovat a delší dobu docházelo ke ztrátě důvěry (ve starostku – pozn.red.). Rozpory překvapivě nejsou v zásadních věcech, ale především v oblasti komunikace. Ale dospěli jsme do fáze, že nejsme schopni se dál bavit. A v momentě, kdy lidé nejsou schopni se dál bavit, nemůže spolupráce dobře fungovat,“ komentoval zastupitel Martin Doubek ze sdružení Společně (spolustraník exstarostky) důvody pro odvolání Dity Výborové.

 

 

Použité foto paní Výborové: wwww.spolecneov.cz

Sdílejte:

Komentáře

,