Nová květinová výzdoba na mlékojedském mostku

Břeberušky most Mlékojedy

Členky mlékojedského Dámského klubu Breberušky se v loňském létě inspirovaly na svých cestách po Evropě, kde je oslnila záplava letniček na všech mostech a zábradlích i v malých městech a osadách. Rozhodly se proto zútulnit centrum Mlékojed.

O povedeném projektu hovoří Líba Barešová:

breberušky připravují truhlíky (640x409)

Letničky na zábradlích, mostech různých městeček a vesnic po celé Evropě nás uchvátily. Letos jsme to chtěly vyzkoušet i u nás, tak jsme koncem dubna osadily několik testovacích (výrazných hráškově zelených) truhlíků, které jsme umístily na zábradlí obou mostků v ulici Ke Kolonii a také blízko hasičské zbrojnice v ulici Hlavní.

 

O květiny jsme se staraly a proto nám bylo velmi líto, že nám u hasičké zbrojnice – postupně – někdo truhlíky odcizil. Vzhledem k tomu, že jsme květiny neustále kontrolovaly, známe i přesnou dobu, kdy se ztratily – 12. a 26. května. I z toho důvodu v těchto místech již květinovou výzdobu nenajdete.

breberušky sázení (640x378) breberušky sázení truhlíků (446x640)

Mlékojedští sousedé se nejprve pozastavovali nad naším nápadem, umístit na veřejný prostor květiny v truhlíku. Co není za vysokým plotem, tak zmizí. Výzdoba se jim ale velmi líbí, kytičky občas vždy někdo zalije, zastaví se u nich, nad krádeží se hodně pohoršovali.

 

Přesto jsme se nenechaly odradit a toto úterý 16. června jsme osadily další truhlíky letničkami a balkonovými květinami. Přidaly jsme je na mostek u místního obchodu v ulici Ke Kolonii, takže nyní je po každé straně ulice již celkem 8 truhlíků.

breberušky truhlíky chlapec zalévá (432x640) breberušky truhlíky most (640x332)

Pokud je někdo neukradne, tak nás, mlékojedské, ale i všechny výletníky při nedělních procházkách, překvapí v létě záplavou květin. Možná to bude inspirace i pro obyvatele dalších částí Neratovic, takže bychom třeba příští léto mohli mít celé město krásně rozkvetlé.

Věříme, že se nám podaří zrealizovat další záměr upravit veřejný prostor před místním obchodem. Díky tomu by byla jedna z hlavních ulic v Mlékojedech ještě hezčí.

prostor před samoobsluhou

O výsledku našeho snažení budeme vážené čtenáře serveru mojeNera.cz průběžně informovat.

 

Dámský klub Breberušky

Foto: Ladislav Židoň

 

 

 

Sdílejte:

Komentáře