Neratovický Lidl půjde k zemi. Místo něj vyroste nový dvoupodlažní obchod

Lidl Neratovice

Supermarket Lidl v neratovické Ostrovní ulici bude na zhruba půl roku uzavřen. Vedení řetězce se totiž rozhodlo prodejnu zbourat a na jeho místě postavit zcela nový obchod. Vyplývá to ze zjištění serveru mojeNera.cz, potvrzuje to i oficiální oznámení stavebního záměru společnosti Lidl Česká republika, který zveřejnila neratovická radnice.

Inovovaný Lidl v Neratovicích-Lobkovicích by měl být prodejnou nové generace, které řetězec začal předělávat v letošním roce. Měl by být modernější, vzdušnější a celkově luxusnější. Ze zveřejněného záměru mimo jiné vyplývá, že obchod bude dvoupodlažní (horní patro bude určeno pro zaměstnance), s prosklenou čelní fasádou a plochou 2400 metrů čtverečních. Počítá se i s toaletami pro zákazníky.

Lidl stavební záměr

Obdobný zbrusu nový Lidl vzniká v těchto týdnech například v Praze na Proseku, kde řetězec zboural původní prodejnu a buduje tam nový market, nebo například v Mostu. Podle serveru e-mostecko.cz by měl být interiér obchodu s dostatkem denního světla, menším počtem barev, širšími uličkami či komfortnějším prostorem u pokladen. Zlepšení se dočkají zákazníci i na parkovišti, kde budou všechna parkovací místa rozšířena ze stávajících 2,50 metru na 2,70 metru.

Zda se bude větší parkovací komfort týkat i nového neratovického Lidlu není ze záměru zřejmé, jisté však je, že u obchodu bude celkem 118 parkovacích míst. Práci v novém marketu najde 22 žen a osm mužů.

Rekonstrukce, resp. zbourání a vybudování nového neratovického Lidlu je naplánováno od třetího čtvrtletí letošního roku do prvního kvartálu příštího roku, tedy nejpozději od září 2016 do března 2017. Odhadované náklady na přestavbu jsou 10 milionů korun.

Lidl Most vizualizace

Vizualizace nové prodejny Lidl v Mostu. (Zdroj foto: e-Mostecko.cz)

Sdílejte:

Komentáře

,