Neratovická 201: vyběhni do 14. patra v co nejrychlejším čase!

Tower running, fenomén běhání do schodů ve výškových budovách, dorazí v únoru do Neratovic! V útrobách nejvyšší neratovické stavby – budovy Městského úřadu na náměstí Republiky – se v sobotu 20. února utkají zájemci o co nejrychlejší zdolání 201 schodů.

Přijďte si zasoutěžit také!

neratovicka201

Závody Run-up jsou samostatná kategorie běžeckých disciplín, kterou lze volně přeložit jako „běh do vrchu“. Logicky se mezi ně tedy počítají tolik oblíbené výběhy sjezdovek nebo Towerrunning, kde musí závodníci zdolat velké vertikální převýšení budovy, přičemž horizontálně stagnují.

Význam a oblíbenost této specifická kategorie je úzce spjata se stavbou výškových budov a mrakodrapů. Početnost závodů tak roste s rozvojem městské urbanizace, a je naprosto jedno, zda-li se jedná o mrakodrapy Dubaje, Los Angeles nebo činžáky Neratovic.

Zdejší čtrnáctipatrová budova Společenského domu disponuje 201 schody, navíc v paralelních ramenech, tudíž se dokonale kvalifikovala pro pořádání podobného závodu.

obrzek_nera201

Závodníci budou startovat v intervalech, budou znát přesný čas startu a bude jen na nich, jak zdolají všechna patra. Je povoleno používat zábradlí, utíkat po dvou schodech, funět a kulhat, ovšem vše by mělo probíhat v duchu sportovní etiky a „fair play“.

V zázemí závodu bude zdarma základní občerstvení a voda, popřípadě možnost si přikoupit něco dalšího.

Každý závodník dostane za své startovné možnost se ukázat, překonat své možnosti, prozkoumat dům až po půdu, navíc ještě startovní balíček obsahující triko závodu a placku (odznáček) s logem události.

neratovicka 201 (1)

Na závod bude dohlížet početný tým rozhodčích a ještě početnější tým pomocníků, starajících se o blaho všech sportovců.

Tak neváhejte a registrujte se na http://neratovicka201.webnode.cz/ do 15. 2. 2016 jen za 150 Kč. Akce je vhodná i pro děti, které mají startovné za symbolických 50 Kč.

Pozor! Tyto výhody a privilegia platí jen pro včas přihlášené. Po uzávěrce se startovné všech kategorií dvojnásob navýší, navíc po tomto datu (nebo na místě) nebude možné garantovat kompletní startovní balíček.

placky

Závod organizuje Michaela Landová, jež stojí za řadou hojně navštěvovaných kulturně-společenských akcí, za podpory sdružení Společně pro Neratovice (SpN) a řady dalších dobrovolníků.

Sdílejte:

Komentáře

,