Neratovická 201 ve filmu: premiéra již 28. listopadu

DSC_0862-1

Vážení,
chtěl bych vás pozvat na premiéru krátkého filmu, který nejenže vám přiblíží veškeré atributy běhu do schodů, ale prostřednictvím dovedností nezávislého filmového studia Va-Vei i atmosféru jedinečného neratovického závodu Neratovická 201, pořádaného sdružením Společně pro Neratovice (SpN).
V hlavních rolích jsou závodníci samotní, můžete se těšit na známé tváře, sousedy i povědomou atmosféru Společenského domu. Kdo promeškal závod a nevěří, že vyběhnout 201 schodů je fuška, tak ať přijde tím spíš.

DSC_0810-1 (2)
Filmová premiéra by nebyla správnou premiérou bez chlebíčků, vína, úvodního slova, detailů z příprav závodu, pikantností a útrap. Nechte se nalákat na další ročník touto příjemnou akcí, která odkryje zákulisí jediného místního „run-up“ závodu.
Pro nedočkavce chystáme tzv. Ďáblovu listinu, kde mohou svým podpisem stvrdit účast ve 2. ročníku. Pro nostalgicky laděné diváky pak doprodej triček, placek a dalších relikvií z ročníku prvního. Samotná Neratovická 201 v roce 2017 se poběží 19. 2. 2017 –  v neděli po jarních prázdninách.

DSC_0793-1

„Víte, když jsem se dozvěděl, že z tohoto závodu je film, byl jsem trochu zaskočený. Jakožto spolupořadateli se mi od začátku do konce nestalo, že bych zakopl o kameramana. Prý tam byli tři. Evidentně dobří, protože se nepletli pod nohy. Tím spíš věřím, že autenticita závodu a situací bude dokonale zachycena.

Z interních zdrojů vím, že se skoro 5 hodin záznamu povedlo uspokojivě sestříhat na délku kolem dvaceti minut. Jen pro představu: je to proporcionálně to samé, čím si prošel Ridley Scott po tom, co mu odevzdali asi 48 hodin materiálu na film Robin Hood.

Také vím, že některé detaily běžících nohou jsou na setinu vteřiny přesně sladěny s hudbou. Tohle jsem viděl naposledy ve filmu Rocky 1. Těším se na to. Ne proto, že bych čekal malý Hollywood, ani proto, že se rád sleduji v televizi, ale proto, že si to rád připomenu, zavzpomínám a budu se těšit na další ročník. Zkusme to v hojném počtu!“

 

Aleš Dvořák
spolupořadatel (Společně pro Neratovice) a závodník

Pozvanka

Sdílejte:

Komentáře

,