Neratovická 201: poslední únorovou neděli se v „mrakodrapu“ znovu poběží do schodů!

V neděli 25. února to znovu vypukne! Co? Přece Neratovická 201! Populární „dvě stě jednička“ je neratovickou verzí stále populárnějšího běhu do schodů, často označovaného anglickým slovem towerrunning. Letos se do schodů v našem městě poběží již potřetí!

Více než stovka sportovců, nadšenců a odvážlivců se poslední únorovou neděli pokusí co nejrychleji vyběhnout na neratovický „mrakodrap“. Přihlašování probíhá již více než měsíc na internetových stránkách, případně přímo na stránkách profesionálních časoměřičů

 

„V současné době je přihlášeno 98 závodníků a každým dnem přibývají další. Loni přišlo v samotný den startu 40 „nových“ lidí. Účast čekáme stejnou nebo podobnou jako loni (přes 160 závodníků), ale samozřejmě by nás velmi potěšilo, kdyby to i při třetím ročníku mělo rostoucí trend,“ říká hlavní pořadatelka Michaela Landová ze sdružení Společně pro Neratovice (SpN).

 

Budova městského úřadu je jakýmsi symbolem a dominantou města, navíc poskytuje kvalitní zázemí, kde budou stánky s občerstvením, prostor pro převlečení a kvalitní přípravu na závod, zároveň zde bude probíhat vyhlašování rozběhů, finále i vítězů.

Těšit se můžete i na místní produkty z pivovaru Kaberna (každému závodníkovi věnuje láhev piva) a neratovické pivo Neratovák. V plánu jsou i rozcvičky, které provede profesionální trenér. „Snažíme se, aby se Neratovická 201 lidem líbila a aby se zabavil i případný doprovod. Proto letos oživíme playlist hudebního doprovodu a moderátor si již měsíc trénuje vtipy,“ slibuje další z pořadatelů Aleš Dvořák (SpN).

Největší odměnou pro pořadatele je zájem lidí a skutečnost, že se hlásí stále noví závodníci, a hlavně že se jich i dost vrací. „Nemůžeme říct, že má tento závod dlouhou tradici, ovšem všímáme si, že se k nám řada závodníků vrací, a dokonce k nám pravidelně dojíždí tým až z Ostravy,“ dodává Dvořák.

„Nejvíce běžců má zatím místní tým Mexická vlna, který však více pije tequillu a pivo, než běhá. Z těch týmů, jejichž členové by mohli zamíchat pořadím, tu jsou Akademie všestranné sportovní přípravy, Příznivci běhu Stránka, Spartan Race Vrátno nebo Ostravští cypi. Pravidelně se účastní i mělničtí borci z Run The World, kteří dokonce letos zorganizovali populární mělnický Vinařský běh. Těšit se tak můžeme na opravdu zajímavé sportovní výkony a zvraty,“ říká Michaela Landová, která se stejně jako Aleš Dvořák, či další pořadatelé ze sdružení Společně pro Neratovice (SpN) závodu aktivně zúčastní.

K neratovickému vrchařskému závodu patří i dětská kategorie, která je od loňska rozdělena dle věku zhruba v rámci prvního a druhého stupně ZŠ. Díky popularitě byli pořadatelé nuceni rozpůlit i kategorii dospělých, a tak se závodníci nad 50 let nemusí bát, že by spadli mezi třicátníky, protože pro ně je tu kategorie OPEN senior.

„Prosíme o pečlivé přečtení propozic a o to, abyste si hlídali na místě čas vašeho startu. Nemusí se nutně shodovat s pořadím čísla. Množí se nám totiž dotazy, které by při alespoň bryskním pročtení webových stránek, byly naprosto bezpředmětné,“ žádá Aleš Dvořák.

Detailní informace naleznete na webu akce: https://neratovicka201.webnode.cz/případně na Facebookovém profilu Neratovické 201 : https://www.facebook.com/neratovicka201/?fref=ts.

V neděli 25. února se můžete do schodů proběhnout i vy!

Sdílejte:

Komentáře

,