Neratovice získaly nové vlakové spoje, České dráhy situaci nezvládají

Neratovice - nádraží - vlak - sníh

S příchodem nového železničního jízdního řádu se Neratovičtí po dlouhých letech dočkali nových vlakových spojů. Posílení se týká tratě 070 z/do Prahy a do/z Všetat.

Od 11. prosince na této trati České dráhy ve všední dny vypravují nový spoj v 7:06 směrem na Prahu, a opačným směrem vyjíždí z pražského hlavního nádraží nový vlak v 18:25. Ten bude využíván zejména neratovickými občany vracejícími se z hlavního města z úřadů, či ze zaměstnání.

O víkendech přibylo několik párů nových spojů, které zahustily spojení Neratovic s Prahou z dosavadních 120 minut na hodinový „takt“, navíc v dopoledních a odpoledně-večerních sudých hodinách i nadále odjíždí na Prahu i na Turnov rychlíkové spoje.

Neratovice - nádraží - vlak - Vysočany

Bohužel, hned první všední den posíleného provozu se ukázalo, že České dráhy nejsou na tento krok připraveny a situaci absolutně nezvládají. A to přesto, že ke stávajícím 33 spojům přibyl každým směrem jediný vlak.

Ranní spoj v 7:06 na Prahu odjel s více než čtvrthodinovým zpožděním, další vlak na půlhodinové trase nabral dokonce 23 minut zpoždění. Situace se nezlepšila ani večer, kdy se řada spojů zpozdila až o 20 minut. České dráhy navíc namísto zastaralých, nicméně alespoň rekonstruovaných vlaků typu 854 („Hydra“) nasadily staré, nepohodlné malé motoráčky typu 810 („Autobus“, či „Šukafon“). Vlaky také často jezdí přecpané, bez jediného místa k sezení.

Screenshot_22min Screenshot_19min

Sdílejte:

Komentáře