Neratovice přivítají druhý ročník Festivalu piva

V sobotu 9. června od 12:00 hodin se v Neratovicích uskuteční druhý ročník Festivalu piva. Přehlídka a ochutnávka piv z produkce zajímavých českých pivovarů se koná ve Smetanově ulici, v parku za městským kinem. Na letošním ročníku Festivalu piva v Neratovicích se představí celkem čtrnáct pivovarů: Cvikov, Česká Kamenice, Dachovar, Falkenštejn, Hangár, Chříč, Konrad, Mlýn, Moucha, Němý medvěd, Zichovec, lokální piva Kaberna a Neratovák a opravdovou specialitou pak bude účast ostravského pivovaru Konopex, který vaří výborný ležák s příměsí květu setého konopí. První české konopné pivo neobsahuje žádné psychotropní látky, naopak má vysoký obsah řady prvků prospěšných pro imunitní systém a celý lidský organismus.

Skladba piva na letošní neratovické pivní přehlídce tak bude více než pestrá. „Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat více než čtyřicet druhů piv rozmanitých druhů a stylů. Na čepu budou jak klasické ležáky plzeňského typu, tak i stále populárnější „ejly“, tedy svrchně kvašená piva,“ říká za organizátory Ondřej Hergesell.

Na chuťové pohárky hostů zaútočí uzenářské speciality poleradského řeznictví U Pixů, které do Neratovic přiveze poctivý guláš, čerstvě uzené maso, domácí klobásy a také proslavené poleradské párky. Se svými oceňovanými hamburgery se na Festivalu piva bude prezentovat streetfood stánek Kaiser Franz. K zakousnutí budou i výborné preclíky z pekařství Rýdl z Lázní Bělohrad, škvarkové placky neratovického pekařství Šrámek, či slovenské sýry. Kdo má rád sladké, určitě si přijde na své v mobilní kavárně, kde si může dát výtečnou kávu přímo od baristy a k ní koláč, štrúdl nebo poctivou buchtu.

V průběhu celého odpoledne a podvečera –  zasvěceného zlatavému moku – budou moci návštěvníci hlasovat o nejchutnější pivo 2. Festivalu piva v Neratovicích. Na závěr programu budou všechny hlasovací lístky slosovány o hodnotné ceny, hlavní odměnou jsou vstupenky na hudební festival Aerodrome, vouchery na lanovky, elektrokola a koloběžky ve Špindlerově mlýně a mobilní telefon Nokia.

O hudební doprovod se postará neratovická skupina Vorasband, pro nejmladší návštěvníky bude připraven dětský minikoutek. Pro všechny pak budou k dispozici party stany s dostatkem lavic a stolů. Bezplatné toalety pro všechny hosty jsou stejně jako vloni zajištěny v suterénu městského kina.

Druhý neratovický Festival piva je pořádán sdružením Společně pro Neratovice (SpN). Vstup na akci je zcela zdarma.

Sdílejte:

Komentáře

,