Nemocnice si na nová okna musí počkat

nemocnice_okna

Již druhý měsíc měla běžet rekonstrukce oken v neratovické nemocnici, ale řemeslníky byste ve špitálu hledali marně. A to přesto, že o zakázku vypsanou místní radnicí (které objekt patří) mělo zájem 21 firem! „Soutěž byla zrušena. Bude vypsána znovu,“ uvedl Bohumil Koníček, vedoucí odboru správy majetku města Neratovice, pro server mojeNera.cz.

Z informacích uvedených na webových stránkách města v souvislosti s tímto výběrovým řízením, lze vyčíst, že předmětem zakázky je výměna 80 kusů oken v prostoru severozápadní fasády městské nemocnice v Alšově ulici. Jednapadesát oken je jednokřídlých, 29 dvoukřídlých. Většina oken dostane interiérové žaluzie a okenní sítě. Součástí zakázky je i demontáž a likvidace původních oken a s výměnou související práce.

nemocnice_okna_detail

O zakázku projevilo zájem 21 firem, z Neratovic, či Libiše nebyla jediná. Zato se mezi zájemci objevují i jména velkých, celorepublikových dodavatelů plastových oken (RI Okna, Window Holding…). Nabídky uchazečů se výrazně lišily, v některých případech až takřka dvojnásobně: nejnižší cenu navrhla společnost Grand Systém (499 tisíc bez DPH), nejvíce za výměnu oken žádala společnost Isotra pro (969 tisíc).

„Při otevření obálek s nabídkami jsme zjistili několik nesrovnalostí mezi jednotlivými uchazeči a proto jsme po dohodě s nemocnicí soutěž zrušili,“ uvedl B. Koníček pro server mojeNera.cz.

Podle informací serveru mojeNera.cz bylo výběrové řízení vypsáno nejednoznačně – obor plastových oken nabízí nespočet variant použitých materiálů a především úrovní kvality provedení. To jednak naznačuje obrovský rozptyl cenových nabídek zájemců o zakázku a špatnou práci svého oddělení nepřímo potvrdil i sám Koníček:  „Nabídky by bylo velice složité hodnotit spravedlivě,“ uvedl.

Nezbývá doufat, že nově vyhlášené výběrové řízení bude úspěšnější.

 

Sdílejte:

Komentáře

,