Nejchutnější guláš letos uvařila rodina Přibylů

V Mlékojedech se uskutečnil již osmý ročník klání o nejlepší guláš. Hodnocení přenechme hlavní organizátorce Michaele Landové:

Letošní účast na Guláš Open byla poněkud slabší. Připisujeme to v daný den proběhlým prezidentským volbám, neboť dle výsledků voleb se některým lidem nechtělo ani vystrčit nos z domovů. I tak se sešlo jedenáct odvážných kuchařů se svými gulášovými variacemi. Hodnotitelská komise tentokráte měla velmi těžký úkol. Kvalita závodních vzorků byla téměř vyrovnaná. Po dvou hodinách jsme ochutnali úplně vše. Potom nastala hodinka napětí – to totiž organizátoři počítali a sčítali, aby se dobrali celkových výsledků.

Hodnotitelské komise jsme tentokrát měli dvě. Ta početnější se sestávala, jako obvykle, ze všech hostů hasičské zbrojnice v Mlékojedech. Letos se sešly zhruba čtyři desítky hodnotitelů „laiků“.
A druhou komisi tvořil osmičlenný personál kuchyně, který se staral o ohřev a roznos vzorků. Podotýkám, že bylo úzkostlivě dbáno na anonymitu vzorků u obou komisí. Ředitelka soutěže prozradila autory a názvy gulášů až při závěrečném hodnocení.
A jak to dopadlo?
HODNOCENÍ PŘÍCHOZÍ KOMISE
1.                  PŘIBYL FAMILY              vzorek č.5      449 bodů      VOLEBNÍ NUDA GULÁŠ
2.                  ALEŠ DVOŘÁK               vz.č. 12          424 b            ČIPOTL
3.                  VASYL BRADÁČ             vz.č. 4            417 b             KOTLÍKOVÝ GULÁŠ
4.                  PETR ZAJAN                   vz.č. 2            417 b            MEXICO
5.                  PETR ŠOLC                     vz.č. 8            413 b            ŠÍPKOVÝ SPECIÁL
6.                  HELENA DVOŘÁKOVÁ     vz.č. 6            400 b            DOMÁCÍ
7.                  LÍDA TAURUS                 vz.č. 3            377 b            HOLA GULÁŠ Z VOLA
8.                  DITA KUČEROVÁ            vz.č. 1            359 b            GULÁŠ Z LESA
9.                  ZUZANA LAUDOVÁ        vz.č. 7            325 b            OVÍNĚNÝ PÁLIVEC
10.                HARRY PUNK                 vz.č. 11          319 b            DRUHÝ POKUS
11.                JANA PĚKNICOVÁ          vz.č. 13          252 b            GULÁŠ PANÍ JANY
Nejlepší hodnocení laické komise ve vícekriteriálním hodnocení (barva, chuť, vůně, harmonie, celkový dojem) získal guláš rodiny Přibylů z Tišic, resp. z Prahy. Pokrm s tématickým názvem VOLEBNÍ NUDA GULÁŠ získal 449 bodů a s pětadvacetibodovým náskokem porazil domácího závodníka Aleše Dvořáka, který získal pomyslné stříbro.
Zvláštní cenu organizátorské komise získal vzorek číslo 4 a 11. pan Bradáč Vasyl s KOTLÍKOVÝM GULÁŠEM  a pan Harry Punk s DRUHÝM POKUSEM.
Ještě jednou gratulujeme všem zúčastněným. Obzvláště v tomto roce se nám jevila kvalita kuchařů téměř vyrovnaná. K výborným gulášům se popíjel ještě výbornější Neratovák a k závěrečným oslavám zněl bluegrass a country od „pražské sebranky“. Na závěr bych ještě uvedla, že akce byla ukončena zhruba kolem 23 hodiny a to ve chvíli kdy byla hasičárna vyjedená a vypitá. Děkujeme!
1
Michaela Landová
Sdílejte:

Komentáře