Mlékojedští dostali od města vánoční „dárek“

Dva dny před vánocemi se objevil u restaurace „Terasa“ (dřívější River) elektromechanický výsuvný sloupek, aby zamezil vjezdu motorových vozidel na železniční most. Zároveň byly přisunuty ke sloupku betonové zábrany. Bohužel je toto místo na vrcholu stoupání a navíc ještě v zatáčce. Betonové zábrany byly v takové blízkosti, že projíždějící cyklista byl nucen seskočit a opatrně se protáhnout, neboť by mohl spadnout.

Fotografie0199

Projížděla jsem místem na koloběžce ve chvíli, kdy toto opatření bylo čerstvě nainstalováno. I já jsem musela seskočit a opatrně se protahnout kolem sloupku, protože jsem se bála, že sloupek „vezmu“ řidítky a budu první, kdo se tam rozbije. K večeru jsem se vracela a k mé radosti nějaký zdatný a svalnatý jedinec posunul betonové zábrany tak, že jsem již bez problému projela. Později někoho betonová zábrana iritovala zřejmě ještě více, neboť další den se již „válela“ pod kopečkem u plotu restaurace „Terasa“.
Fotografie0198 Fotografie0196
Myslím si, že by se našla i jiná a levnější řešení jak trestat neukázněné řidiče a občany. Takto jsou potrestaní všichni, kteří bydlí na pravém břehu Labe, bez ohledu zda jsou ukáznění či ne.

Až bude chtít ukázněný občan využít sběrné suroviny nebo poněkud vzdálený sběrný dvůr a vydá se na cestu s kárkou, bude mít problém.
Ve chvíli kdy bude chtít projet rodina s kočárkem pro dvojčata, bude mít problém.
Až pojede cyklista s vozíkem, bude mít problém.

A to do opět chvíle, kdy tuto nepříjemnou situaci znovu nevyřeší nějaký zdatný svalovec.
Fotografie0197

Sdílejte:

Komentáře

,