Mlékojedská náves už má svůj vánoční stromek, slavnostní rozsvícení proběhne 28. listopadu

Fotografie0493 (2)

Na sobotní odpoledne, či podvečer – již tuto sobotu 28. listopadu – je naplánováno slavnostní rozsvícení vánočního stromku na návsi v Mlékojedech. Pestrý program prvního adventního podvečera startuje v 16 hodin malým jarmarkem, pokračuje koledami zpívanými společně se sborem GFP Neratovice a za doprovodu Kristýny a Filipa Milčínských. Samotné rozsvícení proběhne v 17 hodin, tedy přesně o 24 hodin dříve než podobná slavnost na hlavním neratovickém náměstí.

Kdo chce přijít pomoci se zdobením mlékojedského vánočního stromu, začíná se v sobotu dopoledne, zhruba v 10 hodin. Jeho spodní část bude připravena pro děti, aby na něj mohli zavěsit dopisy Ježíškovi a ozdoby, které si přinesou. Pro dospělé bude připraveno občerstvení (svařák, čaj, klobásky na grilu + to, co napekly místní maminky a babičky).

pozvánka 2015 B

Zajímavý příběh se váže k vánočnímu stromku, který již zdobí mlékojedskou náves. Ve stejný den, kdy se u České Lípy kácel strom pro pražské staroměstské náměstí, byl pokácen strom pro Mlékojedy. Krásný stříbrný smrk dlouhá léta zdobil předzahrádku u rodinného domku v Neratovicích, ale letos se jeho majitel, pan Zdeněk Teplý, darovat ho Mlékojedským pro zpříjemnění adventního a vánočního času. Na přiložených fotografiích můžete vidět jeho transport i umístění v Mlékojedech.

 

Fotografie0494 Fotografie0493  Fotografie0495 Fotografie0498

Fotografie0496 Fotografie0497

 

Sdílejte:

Komentáře