Mistři! Hokejoví Buldoci ovládli finále KSM

hokej finále HC Buldoci radost u ledu

Celosezónní tažení neratovických Buldoků letošní sezónou Krajské soutěže mužů (KSM) v ledním hokeji skončilo až na samotném vrcholu. Hokejisté Neratovic se nakonec stali mistry této soutěže!

Třetí mužstvo tabulky základní části soutěže nejdříve famózně vyřadilo Sršně z Kutné Hory ve dvouzápasovém semifinálovém klání (reportáž ZDE), a odměnou jim bylo finále play-off celé soutěže a boj o postup do vyšší soutěže, tedy Krajské ligy Středočeského kraje.

Finálovým soupeřem Buldoků byl jeden z největších favoritů soutěže, vítěz základní části a největší adept na postup – HC Čáslav. V prvním finálovém zápase měli Buldoci výhodu domácího prostředí.

Že se schyluje k něčemu výjimečnému bylo cítit i mezi fanoušky. Předprodej lístků započal již v polovině týdne, nebývalý zájem o hokej byl znát i na frontě před zápasem. Nakonec zažila neratovická hala rekordní návštěvu v novodobé historii, když se v ochozech tísnilo neuvěřitelných 1 040 diváků! K rekordu přispělo i několik desítek návštěvníků přispěli i z Čáslavi, kteří zaplnili celý vyhrazený sektor pro hosty.
hokej finále HC Čáslav

Sváteční předzápasová nálada vyvrcholila živě zazpívanou českou národní hymnou a symbolickým vhozením bully starostkou města Neratovice. Samotný zápas pak začal ve vysokém tempu a útoky se pak přelévaly z jedné strany na druhou. Buldoci se do soupeře „zahryzli“ s pověstnou zarputilostí.

Odměnou jim byl vedoucí gól již v šesté minutě, když po ukázkové akci po ose Pokora, Pek zasunul Kuba Mareček. Neratovický kotel tak vybuchl poprvé. Ten však velice rychle zchladil hostující útočník Němec, který využil zaváhání obrany a s přehledem vyrovnal na 1:1.

Buldoci ale již mnohokrát dokázali, že jsou hodni svého jména a tak se na svého soupeře vrhali s ještě větším úsilím. Vytvořili si proto mnoho slibných šancí, které ale díky nepřesnostem a skvěle chytajícímu brankáři hostí byly zmařeny. Až v minutě patnácté po nenápadné akci, při hře 4:4, takřka ležérně dotlačil kotouč do branky Lukáš Pokora. Asistenci si připsal Jan Horevaj. 2:1.

Šance se množily na obou stranách, ale v počtu převažovaly na stranu domácích. Podle pravidla „nedáš, dostaneš “ však přišli ke slovu hosté, kdy využili šanci přesilové

hry po zbytečném faulu v útočném pásmu jinak skvělého Pokory. V čase 39:30 vyrovnali na 2:2. V následujících dvaceti minutách góly sice nepadaly, ale obě mužstva předváděla skvělý dynamický hokej, při kterém se bavily oba tábory fanoušků.

Rozhodnutí přišlo ve 48. minutě, kdy opět zaúřadovala první lajna domácích. Branku vstřelil sám kapitán Václav Pek. Tato první útočná formace se tak postarala o všechny tři góly domácích v prvním finálovém zápase. Nesmíme však zapomenout vyzdvihnout obrannou dvojici Mrázek-Horevaj, která svými výkony dominovala nad soupeřem.

Přes veškerou snahu soupeře o zvrat Buldoci dotáhli zápas do vítězného konce a připravili si tak dobrou pozici pro druhý zápas tohoto finále. Zasloužené ovace spokojeného publika si pak vychutnali domácí hokejisté obvyklým rituálem i s trenérem Martinem Chabadou, hlavním strůjcem neratovické hokejové mánie. Pochvalu si zaslouží i fanouškové z Čáslavi, kteří svým pozápasovým skandováním blahopřáli Buldokům k vítězství. Ukázali tak, jak by se korektní fanoušci hokeji měli chovat.

hokej finále HC Buldoci radost po zápase

Sobotní zápas ukázal velkou sílu soupeře a tak jednogólové vítězství bylo jen prvním krůčkem k vytouženému cíli. Na čáslavské horké půdě se v neděli odehrával úplně jiný zápas. Po první třetině domácí vedli 2:0. Tento výsledek by v součtu znamenal naopak celkové vítězství čáslavských.

Nebyli by to ale Buldoci, aby se spokojili s nepříznivým stavem. Nejenže vyrovnali dvěma brankami na 2:2, ale dokonce se ujali vedení 3:2. Drama zápasu vrcholilo, když Čáslav 5 minut před koncem srovnala na 3:3. Přes veškerou snahu však kýžený čtvrtý gól nevsítili a utkání tak skončilo remízou, která Buldokům zajišťovala po výhře doma mistrovský titul a postup do vyšší soutěže.

I na novém čáslavském stadionu panovala skvělá atmosféra. Navíc zápas sledovalo 1 050 diváků, čímž byl překonán rekord z Neratovic. Skvělé finále, jak na ledě, tak i v hledišti. V nejnižší soutěži nevídané. Přejme si jen, ať takovýchto zápasů vidíme v Krajské lize více.

Buldokům do nové sezóny popřejme mnoho úspěchů a přesnou mušku.