Literární soutěž o nejlepší povídku – uzávěrka již na Mikuláše!

SpN - Literární soutěž

Protože jsme přesvědčeni, že v Neratovicích a okolí žije spousta šikovných „psavců“, rozhodli jsme se vyhlásit literární soutěž o nejlepší povídku s označením „Na mnoho témat!“.

Patronát nad soutěží převzalo sdružení Společně pro Neratovice (SpN). Svou koncepcí se neratovické literární klání podobá řadě ostatních soutěží, na které můžete narazit ve všech regionech Česka, ovšem s jistými rozdíly a pikantostmi :-).

Kontroverzní (lehce) jsou témata, která vznikla v prvním návalu myšlenek v restauraci a musela být zaznamenána na papír. Když pak měla druhý den proběhnout racionální selekce, ukázalo se, že by vyřazením čehokoliv jen trochu provokujícího, nezbylo zhola nic zajímavého. A tak jsme nechali témata, jak nás původně napadla, a poskytli vám lehký návod pro leitmotiv Vašich povídek. Přesvědčte se sami na webu soutěže.

Budeme šťastní, když se přidáte a napíšete něco hezkého a nejpozději do uzávěrky (Mikuláš 2016) nám vaše výtvory pošlete.

Pro úplnost přidáváme celé znění propozic:

Pod záštitou sdružení Společně pro Neratovice vyhlašujeme literární soutěž v psaní povídek. Jak už název napovídá, témat k zamyšlení a inspiraci bude hned několik, a nebudou to jen tak ledajaká témata, protože soutěž je určena pro větší i menší lidi, stejně jako pro děti i dospělé.

Jedná se o následující kategorie:

Děti a dorost ve věku 10-14,99 let.

Skoro dospělí ve věku 15-19,99 let

Dospělí starší 20 let

 

Každá kategorie bude mít svá témata:

Děti a dorost:

Šikana

Tři slepice

Pedofil

Učitelka

Skoro dospělí:

Piš, když máš protekci!

Jsem starý a všechny štvu.

Hasič

Pivní poezie

Dospělí:

Rybářské téma nebo o žrádle

Geronti nemají mušku

Děvka s jizvou

Přelí(é)zání ohradníku

 

  • Posílejte jen prózu v jakékoliv formě, nejedná se o soutěž básní!
  • Maximální délka příspěvku nesmí přesáhnout 4 normostrany nebo 7000 znaků.
  • Za nedodržení kategorií nebude povídka připuštěna k hodnocení komise a tím pádem skartována.
  • Jednotlivá témata by měla být leitmotivem děl, případně by se měla v celkovém vyznění jevit jako zásadní pro popsaný děj.
  • Posílejte povídky, vypravování, reportáže, či cokoliv dalšího prozaického, co vás napadne, ovšem zpracujte svá díla v uměleckém duchu, abyste obstáli v konkurenci.

 

Svá díla zasílejte do Mikuláše, tedy 6. 12. 2016, na e-mail: spolecneproneratovice@centrum.cz. Vyhlášení nejlepších povídek proběhne ve Společenském domě v Neratovicích na Tři krále, tedy 6. 1. 2017. Čas předávání cen bude upřesněn!

 

Vítězové jednotlivých kategorií, stejně jako mini-knihovny Soví budky, obdrží almanach nejlepších prací.

 

Kontaktní e-mail: spolecneproneratovice@centrum.cz. Do předmětu uveďte: Literární soutěž „Na mnoho témat!“

V příloze ve formátu doc, docx či pdf nepište žádné identifikační znaky, práci zašlete pod jejím názvem. Do textu emailu doplňte své jméno či pseudonym, věk, název práce, vybrané téma a kontaktní email, kam vám sdělíme výsledek.

 

Za organizátory Aleš Dvořák

 

Sdílejte:

Komentáře

,