Lídr tabulky nepřipustil na neratovickém ledu žádné pochybnosti

hokej Buldoci ilustračka
V sobotu 20. února přivítali neratovičtí Buldoci na domácím ledě vedoucí tým Středočeské krajské soutěže mužů (KSM) v ledním hokeji, tým HC Žabonosy. Již před utkáním vše nasvědčovalo tomu, že to pro Buldoky bude vrchol soutěže. Případné vítězství by jim otevřelo velkou šanci na konečné „vysněné“ třetí místo.
Do Neratovic však přijel nejlepší tým soutěže a od úvodního hvizdu všechny přítomné diváky nenechal na pochybách, kdo je největším adeptem na postup do vyšší krajské ligy. Vedle herní vyrovnanosti všech „lajn“ a hokejovým umem přehrával domácí tým i produktivitou. A tak postupně v sedmé minutě (v oslabení), desáté, jedenácté a dvaadvacáté minutě hokejisté Žabonos proměnili své šance a o zápase prakticky bylo rozhodnuto.
Domácí tým sice v celém průběhu utkání hrál na hranici svých možností a nezdolnou bojovností se snažil soupeři vyrovnat, bohužel to však nestačilo. Když se konečně ve 28. minutě trefil Václav Pek (1:4), soupeř o osm minut později opět zvýšil na rozdíl čtyř branek. O tři minuty později pak David
Macek snížil na 2:5, čímž uzavřel skóre sobotního večera, neboť zkušené Žabonosy nepřipustily žádné drama a konec zápasu dotáhly k zaslouženému vítězství.
I přes porážku domácí hokejisté podali skvělý výkon a přispěli tak k bezpochyby nejlepšímu a nejpohlednějšímu domácímu zápasu této sezóny. To, že se zápas líbil svědčil i závěrečný dlouhotrvající potlesk zaplněné haly nejen domácím, ale i soupeři, který kromě hokejových kvalit
projevil i smysl pro fair play, když se jeden z hráčů přiznal k faulu, který rozhodčí přehlédl. Palec nahoru.
V sobotu 28. února cestují Buldoci na hřiště Velc Žilina. O týden později – v sobotu – 5. 3. pak od 18.30 hod. sehrají poslední zápas sezóny s TJ Tatran Sedlčany na domácím ledě
v Neratovicích. Přijďte povzbudit a poděkovat Buldokům za celou sezónu.
HC Buldoci Neratovice : HC Žabonosy
2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Podrobnou reportáž, včetně obsáhlé fotogalerie naleznete na facebookovém profilu fanclubu HC Buldoci Neratovice, skvělé je i dvanáctiminutové video internetové sportovní televize DASO.