Kulturní léto na zámku Lobkovice

 

Lobkovice-zámek

Občanské sdružení Lobkovice se Společenským domem Neratovice – a po dohodě s majitelem zámku v Lobkovicích – naplánovalo na letošní léto několik kulturních akcí.

Zahajovací koncert písničkáře Václava Koubka proběhl již 28. května. V podvečer si přítomní diváci  mohli vyslechnout řadu Koubkových osobitých písní s typickým doprovodem jeho harmoniky, ale také poslouchat několik vyprávěných veselých příběhů z jeho pestrého života. Bylo příjemné slyšet, jak se večerem po nádvoří zámku nesl smích spokojených posluchačů.

Druhý koncert kytaristy profesora Štěpána Raka se na zámku nekonal. Do Lobkovic náhle dorazila „nekulturní zima“ a tak bylo vystoupení 19. června operativně přesunuto do lobkovické hospody „Na návsi“. Bylo vyprodáno, koncert byl velice povedený a atmosféra v nabitém hospodském sále sváteční. Pan Rak vystoupil se svým synem Matějem, rovněž bravurním kytaristou. Na závěr skvělého hudebního večera jsme měli možnost si společně zazpívat letitý song „Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít“. Chytlavá píseň pana Kristiána jako by náhle prostoupila celým sálem a mezi pobrukující posluchače se nečekaně rozložila vznešená až noblesní nálada.

V pátek 4. září zazní nádvořím zámku swingové evergreeny v podání kapely „Alena Přibylová and her Longhairs“. Hudební večer se bude konat u příležitosti vernisáže obrazů Hany Sudové a křtu její nové knihy „Život se smál i plakal“.

Na sobotu 5. září je pak naplánováno divadelní představení pražského ochotnického souboru Esence „Bílá paní Avenelská“ – komická zpěvohra se živou hudbou na motivy románu Waltera Scotta.

Přijďte se do Lobkovic podívat!

Bohdan Kasper

Sdílejte:

Komentáře

, ,