Krásy a zajímavosti Kokořínska přiblíží přednáška ředitelky mělnického muzea

Doktorka Miloslava Havlíčková, ředitelka Regionálního muzea v Mělníce, přijede v pondělí 25. září do Neratovic, aby přednesla přednášku o Kokořínsku. Tento kraj, který začíná pár kilometrů za hranicemi našeho města, nabízí spoustu krásné přírody, neprobádaných zákoutí i zajímavostí.

Přijďte si poslechnout poutavé příběhy z úst nejpovolanější osoby – Miloslavy Havlíčkové – v pondělí 25.9. od 18:30 v malém kinosále neratovického Společenského domu.

Paní doktorka Havlíčková vystudovala etnografii (etnologii), folkloristiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, celý svůj profesní život se zajímá o život obyvatel, zvyky lidí, obřady, řemesla, lidovou architekturu, ale i stravu, či odívání. Prozkoumávání neprobádaného se věnuje i během svých zahraničních cest, kde se zajímá o domorodé obyvatele, přírodu a zajímavé stavby. Byla v Peru, Indonésii, Bolívii ale třeba i na Sumatře a Borneu. Jejím mottem je „Znát historii svého národa a místa, kde žiji“.

Neratovická přednáška Miloslavy Havlíčkové se uskuteční v pondělí 25. září od 18:30 v malém kinosále Společenského domu (vstup hlavním vchodem od náměstí). Vstupné je zcela zdarma, k dispozici bude drobné občerstvení.

Přednáška se uskuteční za podpory Města NeratoviceSpolečenského domu Neratovice a sdružení Společně pro Neratovice (SpN). Mediálním partnerem akce je zpravodajský server mojeNera.cz.

Sdílejte:

Komentáře