Koupaliště Litoměřice: moderní, perfektně vybavený a přitom levný „koupák“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Se stavem neratovického koupaliště – ať už jde o nabídku bazénů, vodních atrakcí, doprovodného programu, kvality jídel, či výše vstupného – je nespokojena většina z nás. Přes spoustu výhrad však na „koupák“ u letního kina nachází cestu, i s ohledem na parné počasí, stále více Neratovičáků.

Na příkladech z jiných měst je však možné vidět, že koupaliště lze provozovat mnohem, mnohem lépe než to neratovické. Dnes bychom vám rádi přiblížili koupaliště v Litoměřicích, tedy v bývalém okresním městě, které je o něco málo větší než naše Neratovice (dle posledního sčítání lidu žije v Litoměřicích 24 tisíc obyvatel).

Radnice v Litoměřicích tento týden sáhla k neobvyklému, ale sympatickému kroku – kvůli vysokým teplotám zavedla speciální rodinné vstupné, v rámci kterého rodina o dvou dospělých a až dvou dětech zaplatí pouhých 100 korun. Již tak levné vstupné do areálu litoměřického letního koupaliště se stalo ještě výhodnějším.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Litoměřický „koupák“ nabízí návštěvníkům na dvou a půl hektarech plochy – z našeho neratovického pohledu až neskutečnou – nabídku: dva velké bazény, dva dětské bazény/brouzdaliště, skluzavku, dětský koutek, trampolíny (poskytované návštěvníkům bezplatně), skokanskou věž s několika můstky, přičemž ten nejvyšší je v pěti metrech nad hladinou.

Hlavním magnetem, nejen pro děti je pak 114 metrů dlouhý, kompletně opravený tobogán. Do jeho rekonstrukce investovala litoměřická radnice půl milionu korun. Pravda, za jeho použití se připlácí (5 korun za jízdu, nebo 80 korun za den), ale levné vstupné a nabídka dalšího vyžití „v ceně“ to vykompenzuje.

V areálu, který nabízí i dostatek stinných míst pro pasivní odpočinek, jsou k dispozici i různá sportoviště: plážový volejbal, tenis, nohejbal, šestkový volejbal, košíková, malá kopaná, minigolf, stolní tenis, velké šachy a pétanque. Mimochodem, minigolf stojí v Litoměřicích na „koupáku“ 20 korun na hodinu, tedy o třetinu méně než u nás. Když se podíváte na popraskané desky neratovického minigolfu a kvalitní plochy v Litoměřicích, bude vám smutno.

Vstupné na litoměřické koupaliště je odstupňované dle věku: dospělí zaplatí 60 korun (u nás 65), zlevněné vstupné pro děti, mladistvé a seniory činí 30 Kč (u nás 45). Zatímco v Neratovicích za zlevněné vstupné chodí děti jen do 10 let, v Litoměřicích až do 15 let věku a k tomu ještě všichni studující!

Každý den po 16.hodině pak vstupné – u všech variant – klesá na polovinu (dospělí 30 Kč, děti 15 Kč), přičemž litoměřický „koupák“ má otevřeno až do 20:00. Neratovické koupaliště uzavírá v 19:00, ale zlevněné vstupné (30 Kč pro dospělé i děti) je k dispozici jen hodinu před „zavíračkou“, tedy od šesté večerní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve výčtu parametrů, v kterých litoměřické koupaliště jednoznačně poráží to naše, jde pokračovat dál. Třeba, když letos na konci prvního červnového týdne v Neratovicích poprvé otevřeli brány koupaliště, byl velký bazén vypuštěný (zcela bez vody), šatny zavřené, minigolf mimo provoz a celkově byl areál ve značně nepřipraveném stavu. Zato v Litoměřicích letos otvírali již 28. května a 6. června slavili na „koupáku“ dětský den, v rámci kterého byly v provozu (bezplatném) všechny atrakce, včetně tobogánu.

Nechceme hodnotit, proč to v Litoměřicích „jde“ a u nás to vypadá, jak to vypadá. Faktem je, že o litoměřický „koupák“ se stará městem zřízená příspěvková organizace Městská sportovní zařízení Litoměřice. Tedy subjekt svým pojetím podobný společnosti Plavecký bazén s.r.o., která je 100% vlastněná městem a zajišťuje provoz neratovického bazénu. Proč nemůže – třeba jako v Litoměřicích – pečovat také o letní koupaliště, namísto soukromého nájemce, který areál rozhodně nerozvíjí? To se musíte zeptat na radnici.

 

Zdroj fotografií: mszltm.cz (Městská sportovní zařízení v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Sdílejte:

Komentáře

,