Knihovna v novém roce zve na přednášky i tvořivé dílny

Neratovická městská knihovna připravila na začátku roku 2018 pestrý program pro své klienty a hosty. V plánu je několik poutavých přednášek, kurzů a také zajímavé tvořivé dílny.

V pondělí 15. ledna od 15 hodin se v knihovně budou tvořit plátěné tašky s potiskem z vlastnoručně vyrobeného linoryt. 

O dva dny později, ve středu 17.1. od 16 hodin, je na programu téma výcviku   psů, kteří následně slouží jako asistenční, vodící a terapeutické (canisterapie). Cvičitelka Jana Drvotová a její pes zájemce také přítomné naučí jak vyhodnocovat a reagovat na signály vysílané psy. 

Hned ve čtvrtek 18. ledna přijede do naší knihovny Martin Slaboch, který zájemcům od 17 hodín vysvětlí, jak začít s pátrání po svých předcích. Genealogie je atraktivní obor a i v Neratovicích určitě žije spousta zájemců, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti o rodinných předchůdcích.

V pátek 26. ledna pak knihovna připravila lampionový průvod na památku obětí holocaustu s názvem „Po stopách zmizelých“. V Neratovicích je umístěno 16 pamětních kamenů u bývalého bydliště tragicky zesnulých obětí holokaustu a letos se již podruhé vydáme uctít jejich památku. Průvod vyráží v 17 hodín od knihovny, vezměte si s sebou lampion, lucerničku nebo jiné světlo. 

Nad rámec těchto akcí se v knihovně konají pravidelné akce: Testování paměti seniorů (17. a 31. ledna), Hrátky se slovy a řádky (každé pondělní dopoledne) či Čtenářský klub pro školáky (každý čtvrtek od 16 hodin). 

Sdílejte:

Komentáře

,