Knihovna nabízí bezplatné zápisné pro děti i kurzy paměti pro seniory

knihovna regál

Třetí měsíc každého roku, tedy březen, je již několik let celostátně vyhlašován jako Měsíc čtenářů. Neratovická městská knihovna (MěK) se k této akci již několikrát připojila a letošní březen není výjimkou. V rámci měsíce čtenářů se v naší knihovně koná několik zajímavých akcí zaměřených na děti, seniory i všechny ostatní návštěvníky a uživatele MěK.

knihovna vstup

Pro rodiče nejmenších čtenářů je bezpochyby zajímavá informace, že celý březen mají junioři do 15 let věku zápisné zcela zdarma. Senioři zase mohou využít celonárodní akce zaměřené na trénování paměti – každý zájemce starší 60 let (nemusí být členem MěK) se může přihlásit na bezplatný kurz šesti na sebe navazujících cvičení trenérky Hany Janďourkové, během kterých se naučí jak si snáze zapamatovat potřebné a užitečné věci běžného života. Kurz začíná 15. března v 15 hodin, důležitá informace je, že lze pro přístup do knihovny využít služební výtah.

Trénování paměti - článek

Všichni zájemci pak mají možnost nahlédnout do zákulisí knihovny a zkusit si práci knihovníků. V rámci takzvaného dne otevřených dveří – v úterý 7. března – mohou přijít mezi 10. a 13. hodinou a vyzkoušet si všechno, co obnáší práce v neratovické knihovně. Kvůli zvýšenému zájmu doporučuje vedení MěK rezervaci místa na telefonu 315 682 307 nebo na e-mailu: info@knihovnaneratovice.

Nicméně, v průběhu března se v neratovické knihovně uskuteční řada dalších zajímavých akcí, přesný program naleznete níže, nebo na webu MěK.

MěK program 2017-03

Sdílejte:

Komentáře