Kapely festivalu Terasa Blues: BAD a Mrakoplaš

Slíbili jsme vám, že zde na serveru mojeNera.cz postupně představíme vystupující kapely letošního ročníku festivalu Terasa Blues, který se uskuteční v sobotu 18. června.

Představení začneme kapelami BAD a Mrakoplaš, které vystoupí od 13 hod, resp. od 14 hod.

Terasa Blues - pozvánka (modrá) 2016

BAD

Kapela hraje od roku 2002 rockové písničky s nádechem Southern rocku a blues. Její repertoár je složen z písní převzatých, ale i písní z vlastní tvorby. Za tu dobu si zahrála na mnoha významných hudebních festivalech v Česku např. Rock for People nebo Open air v Trutnově. V roce 2004 se stala vítězem celostátní soutěže rockových kapel ,,Rock Nymburk“. Skupina BAD také vystoupila na loňském, prvním ročníku festivalu Terasa Blues. Oficiální hudební profil kapely najdete na serveru Bandzone.cz.

Aktuální složení kapely:
Milan Laub – akustická kytara, foukací harmonika, zpěv
Alena Laub Habertizel – akordeon, zpěv
Jirka Duben – stratbanjo, zpěv
Ivan ,,Stojící medvěd“ Bulička – baskytara
Michal Franc – bicí
Michal Jelínek – el. kytara

bad TB 2015 I

 

Mrakoplaš

Skupina se pohybuje na pomezí žánrů blues, boogie a folku. Pravidelně ji můžete vídat v pražských klubech Balbínova poetická hospůdka, U Božího mlýna , Blues sklep, a na mnohých letních festivalech. Tato formace hraje autorskou muziku.

Inspirován postavou nedostudovaného čaroděje Mrakoplaše z knížek Terryho Pratcheta „Úžasná Zeměplocha“ ji v roce 1995 vytvořil Pavel Lipták, který je zároveň frontmanem a autorem většiny písní. Jeho velmi příjemný, vypravěčský projev je (spolu s pohádkově jemnými příběhy obsaženými v textech) nezaměnitelným poznávacím znamením této skupiny. 

Dalšími členy kapely jsou: Martin Kalenda – zpěv, kytara; Petr Vrabec – foukací harmonika, zpěv; Pavel Douša – bicí, zpěv; Petr Maršík – basa.

Profilů má kapela vícero, zde na Bandzone.cz, či na Muzikus.cz, případně na Facebooku.

mrakoplaš

 

O festivalu

Druhý ročník festivalu Terasa Blues se uskuteční v sobotu 18. června od 13 hodin do setmění (a déle), v krásném prostředí zahrady Restaurace Terasa (bývalý River). Organizátorem je Roman Kroužecký a sdružení Společně pro Neratovice (SpN), mediálním partnerem je nezávislý zpravodajský server mojeNera.cz. Festival podpořilo město Neratovice a společnosti MCAE, Kasten, Rejlek Sport Styling, Sunap, IBS-Group.

I díky tomu se vstupné vybírá jen ve formě dobrovolného příspěvku.

Plakát 2016 - konečná verze

Sdílejte:

Komentáře