Kapely festivalu Terasa Blues: The Bladderstones a Vorasband

Pokračujeme v představování vystupujících kapel letošního ročníku festivalu Terasa Blues, který se uskuteční v sobotu 18. června.

Dnes se podíváme na kapely The Bladderstones (vystoupí od 15 hod) a Vorasband, kteří budou hrát od 16:15.

Terasa Blues - pozvánka (modrá) 2016

The Bladderstones

Když se žák stane lepší než učitel, nezbývá než s ním založit kapelu. Když chcete maximální svobodu, ale zároveň i interakci a milujete zvuk kapely ( případně se chcete vejít se vším všudy do osobního auta ), pak hrajete v triu. A pokud hudbu berete víc srdcem než rozumem, skončíte u blues.

A na tom stojí The Bladderstones – kapela, která vychází z blues, aby se do něj zase vrátila. Blues crossoverové power trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2014 vydali CD Bored of Love, v roce 2015 zvítězili v mezinárodní bluesové soutěži Blues aperitiv a do roku 2016 vstoupili s novým hráčem na bicí. V roce 2016 získali ocenění Bluesovej ankety 2016 “Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“, kterou uděluje BLUESMUSIC.SK, člen Evropské bluesové unie “European Blues Union” a světové nadace “The Blues Foundation”.

Tomáš Frolík ( kytara ) – jeden z nejtalentovanějších hráčů své generace, stipendista na London Center of Contemporary Music, absolvoval řadu masterclass lekcí, zejména pod vedením Robbena Forda či Marcuse Millera, na jazzové scéně se nejčastěji objevuje s Jan Tengler kvintet nebo Marie Putnerová a Kein Art Ensemble. Zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou.

Johnny Judl ( baskytara, zpěv ) – je původně vystudovaný fagotista ( Pražská konzervatoř ), člen legendární Jablkoně s kterou natočil 11 CD, 1 DVD a absolvoval vystoupení různě po světě (Evropa, USA, Afrika ), studiově spolupracoval s Už jsme doma, Ester Kočičkovou, Sestrami Steinovými atd. Má absolutní neposluch.

Jaroslav Noga ( bicí, zpěv ) – vystudoval hru na bicí nástroje na Teplické konzervatoři, je čerstvě bývalý člen špičkové alternativní skupiny Už jsme doma, s kterou absolvoval několik turné (Evropa, PRC, Japan ), byl finalistou V – Drums World Championship 2012, je strůjcem hravého one man projektu Kosmický žirafáč. Když hraje, probudí se i sopka.

Oficiální webové stránky kapely The Bladderstones naleznete ZDE, ochutnávku hudby naleznete na serveru Soundcloud či na YouTube, aktivní je skupina i na Facebooku.

bladderstones

 

Vorasband

Vorasband je staronová partička muzikantů z města slavných úniků chlóru – Neratovic. Kapela se zhruba před dvěma lety rozpadla, aby se letos mohla dát opět dohromady, i když v poněkud obměněné sestavě. Zdravé jádro Vaška, Michala a Romana bylo doplněno zpívající klávesistkou Kristýnou a zpívajícím kytaristou Petrem.

Změnou nástrojového obsazení došlo i k částečné obměně repertoáru. K oblíbeným písním od Mišíka, Kalandry, Prokopa, Jana Spáleného, tak přibyly skladby od Erica Claptona, B.B. Kinga, Norah Jones, Joe Cockera a vlastní tvorba kytaristy Petra. Profily kapely na Facebooku a Bandzone.


Složení kapely:
Václav Vorasický – bicí
Michal Jelínek – baskytara, akustická kytara
Kristýna Vydrová – zpěv, klávesy, příčná flétna
Petr Slabý – akustická kytara, zpěv
Roman Kroužecký – zpěv, foukací harmonika

Vorasband, plakát Oskar 2016

 

O festivalu

Druhý ročník festivalu Terasa Blues se uskuteční v sobotu 18. června od 13 hodin do setmění (a déle), v krásném prostředí zahrady Restaurace Terasa (bývalý River). Organizátorem je Roman Kroužecký a sdružení Společně pro Neratovice (SpN), akci podpořilo město Neratovice a společnosti MCAE, Kasten, Rejlek Sport Styling, Sunap, IBS-Group.

I díky tomu se vstupné vybírá jen ve formě dobrovolného příspěvku.

Plakát 2016 - konečná verze

Sdílejte:

Komentáře