Kapely festivalu Terasa Blues: Ivan Hajniš (a Dr. T.B.C. Band)

S představováním kapel, které zahrají na festivalu Terasa Blues se dostáváme do finiše. V pořadí šestou kapelou, kterou si představíme a která zároveň jako šestá vystoupá na pódium Terasa Blues 2016 (od 19:15) bude Ivan Hajniš a Dr. T.B.C. Band.

Připomeňme, že Hajniš (tehdy doprovázený kapelou The New Blues Band) byl hlavní hvězdou loňského prvního ročníku festivalu Terasa Blues (video).

Terasa Blues - pozvánka (modrá) 2016

Ivan Hajniš je český bluesový zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a v neposlední řadě legenda československého undergroundu. V 60. letech byl frontmanem kapely The Primitives Group – česká psychedelic rocková skupina, která je označována za jednu z prvních skupin na světě, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty.

Skupina byla velice populární už od jejího založení a to od roku 1965 až do roku 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska. Ivan ovšem na hudbu nezanevřel a věnuje se jí stále aktivně dodnes.

Koncertuje po celé Evropě a často také reprezentuje Českou republiku na významných mezinárodních událostech jako jsou například: Ballerup International Music Festival (Dánsko), 20. Výročí pádu Berlínské zdi (s německou kapelou Mr. Speiches Monokel Blues Band) a další. Ivan si také zahrál s jedním z nejúspěšnějších trumpetistů světa Wyntonem Marsalisem (USA).

Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm & blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock’n’rollovými „peckami” atd.

Hajniš TB 2015
Složení kapely:
Ivan Hajniš – akustická kytara, zpěv, foukací harmonika
Tomáš Ospálek – sólová kytara, zpěv
Ivan Drimaj – basová kytara
Míťa Mistakidis – bicí, perkuse

Soriano

Speciálními hosty pro vystoupení na festivalu Terasa Blues pak budou Zdeněk Burda (elektrická kytara) a saxofonista Arturo Soriano ze Španělska.

Arturo je světoběžník, který hraje po celém světě. Podílel se i na produkci BB Kinga, byl na turné s The Rolling Stones pochopitelně i ve Španělsku doprovázel jejich hvězdy během šňůry po Iberijském poolostrově. S kapelou Ivana Hajniše hraje, když je v České republice. Máme štěstí že jeho žena pracuje jako kulturní atache na španělské ambasádě v Praze..

O festivalu

Druhý ročník festivalu Terasa Blues se uskuteční v sobotu 18. června od 13 hodin do setmění (a déle), v krásném prostředí zahrady Restaurace Terasa (bývalý River). Organizátorem je Roman Kroužecký a sdružení Společně pro Neratovice (SpN), akci podpořilo město Neratovice a společnosti MCAE, Kasten, Rejlek Sport Styling, Sunap, IBS-Group.

I díky tomu se vstupné vybírá jen ve formě dobrovolného příspěvku.

Plakát 2016 - konečná verze

 

Sdílejte:

Komentáře