Kapely festivalu Terasa Blues: Charlie Slavík

Pokračujeme v představování vystupujících kapel letošního ročníku festivalu Terasa Blues, který se uskuteční v sobotu 18. června. Dnes se bychom vám rádi přiblížili zajímavého hudebníka, Charlie Slavíka, který bude se svým doprovodem hrát od 17:30.

Terasa Blues - pozvánka (modrá) 2016

Charlie Slavík Revue

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA.

S novým projektem Charlie Slavík Revue se snaží přiblížit blues evropskému publiku. Blues ve všech jeho odstínech, nekompromisně pulzující, v autentické podobě a s nespoutanou energií. Zahrané tak, jak to umí jenom málokdo. Dotýká se přitom i tenkého pomezí blues a příbuzných žánrů jako je soul, swing a doo-wop. Vlastní tvorba, která tvoří nedílnou součást repertoáru kapely, je při vystoupeních proložena slavnými bluesovými skladbami.

Kapela je hvězdně obsazena mladou generací hudebníků:

Charlie Slavík – foukací harmonika, zpěv
Tomáš Vokurka – bicí
Jiří Maršíček – kytara, zpěv
Adam Nohavica – baskytara, zpěv

Častým hostem jsou charismatické Hot Sisters (sestry Sophia a Doris Lamošovy) – zpěv

Na domácích i zahraničních pódiích můžete Charlieho Slavíka také vidět a slyšet jako leadra kapely afroamerické zpěvačky Juwany Jenkins. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech. Charlie Slavík je firemním hráčem německé firmy Seydel – nejstaršího výrobce foukacích harmonik na světě. Oficiální web je ZDE.

 

Charlie Slavík and his revue

 

O festivalu

Druhý ročník festivalu Terasa Blues se uskuteční v sobotu 18. června od 13 hodin do setmění (a déle), v krásném prostředí zahrady Restaurace Terasa (bývalý River). Organizátorem je Roman Kroužecký a sdružení Společně pro Neratovice (SpN), akci podpořilo město Neratovice a společnosti MCAE, Kasten, Rejlek Sport Styling, Sunap, IBS-Group.

I díky tomu se vstupné vybírá jen ve formě dobrovolného příspěvku.

Plakát 2016 - konečná verze

Sdílejte:

Komentáře