Houževnatý Žebrák odjel z Neratovic bez bodů

20170128_204945_1Po vysoké výhře 14:1 v Milevsku v minulém kole se tentokrát neratovičtí hokejisté představili na domácí ledové ploše, když ve 20. kole Krajské soutěže mužů (KSM) hostili HC Spartak Žebrák.

Sedmý tým tabulky na hřišti lídra rozhodně nechtěl vypadat (a podle průběhu zápasu ani nevypadal) odevzdaně. Buldočí zarputilost je již pověstná a tak se od první minuty zápasu hrál rychlý a také tvrdý hokej.
Charakteristické pro tuto soutěž ale zřejmě je, že vstřelenému gólu předchází mnoho zmařených šancí. Nejinak tomu bylo i v posledním utkání Buldoků. Více brankových příležitostí si přeci jenom vypracovali domácí, i když bez gólového efektu.
Na gól si muselo 350 diváků počkat až do 15. minuty, kdy po vzájemné potyčce došlo k vyloučení a poměr sil na ledě byl 4:4. Po krásné hokejové akci, při asistenci Kuby Marečka, vsítil první branku kapitán domácích Václav Pek.
Málo kdo ale čekal, že to bude na dlouhé minuty branka jediná. S přibývajícími minutami se zápas přiostřoval, vyrůstal počet vyloučených, ale ani jeden z týmů nedokázal početní převahu využít. Skóre 1:0 tak vydrželo až do třetího dějství.
Až ve 46. minutě obránce Jan Horevaj tvrdou střelou od modré prostřelil jinak skvěle chytajícího brankáře hostí. 2:0. Hosté se ani za tohoto stavu nevzdávali a snažili se skóre otočit ve svůj prospěch. Tvrdost přerostla až v hrubost a tak do konce zápasu lítaly jiskry, neboť rozhodčí přestali některé nedovolené zákroky trestat.
Situace se neuklidnila ani v 56. minutě při brance Lukáše Pokory, celkově nejlepšího střelce domácích. Stav 3:0 ale vydržel již do konce utkání a tak si mohli Buldoci vychutnat další vítězství, i když se nerodilo vůbec snadno.
Hostující tým i přes porážku odjížděl se vztyčenou hlavou, na neratovickém ledě předvedl jeden z nejlepších výkonů ze všech hostujících mužstev. Uznání si také zaslouží skupina fanoušků Žebráku, která povzbuzovala modrobílý tým hostů až do konce zápasu.
Výhrou 3:0 si podruhé v sezóně připsal vychytanou ‚nulu‘ domácí gólman Pavel Kresta. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě, když pochytal řadu nebezpečných příležitostí Žebráku. První zápas za Buldoky odehrál Martin Važanský z Rakovníka, který je v Neratovicích na hostování. V zápase se pro zranění třísel neobjevil David Macek.
Další výhra tak znamená potvrzení pozice Buldoků v čele KSM, byť jen o lepší skóre před druhou Čáslaví, která porazila 8:0 Hvězdu Kladno, příštího soupeře Buldoků.
V sobotu 4.2. Buldoci hrají zápas v Kladně s místní nevypočitatelnou Hvězdou. Další sobotu, 11.2., pak odehrají na domácím kluzišti regionální derby s HK Kralupy nad Vltavou. Zápas začíná v 18.30. Přijďte i vy povzbudit neratovické hokejisty a užít si bouřlivou atmosféru v hale!

HC Buldoci Neratovice   3:0   HC Spartak Žebrák
třetiny 1:0, 0:0, 2:0