Hokejová mánie v Neratovicích je zpět

hokej Buldoci ilustračka

Léto ještě neskončilo, ale Krajská soutěž mužů (KSM) v ledním hokeji je již v plném proudu. Po úspěšném úvodním zápasu Buldoků v Žilině (orámovaném výhrou 6:1) se dočkali i neratovičtí diváci. V sobotu 17. 9. na neratovický zimní stadion zavítali kutnohorští Sršni, kteří v loňské sezóně bojovali o postup do vyšší soutěže, ale v posledním zápase o svůj sen přišli. Vloni třetí Buldoci tak měli velkou motivaci se na „neoblíbeného“ soupeře vytáhnout.

Po slavnostním úvodu, kdy zazněla i státní hymna a byli představeni hráči jednotlivých týmů, se domácí fandové konečně dočkali. Hned od začátku utkání bylo znát, že na sebe narazili vyrovnaní soupeři. Víc než pohledný hokej ale diváci viděli přemíru tvrdosti a tak hned v první minutě domácí oslabil Václav Pek, který byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Za stejný prohřešek byl v osmé minutě vyloučen i David Macek.  To už ale hosté trestali a po trefě M. Jelínka se ujali vedení. Domácí však v čase 12:29 Vočadlem vyrovnali a o dvě minuty později šli dokonce do vedení na 2:1, když skóroval David Macek. Při následné přesilovce domácích Václav Pek navíc nastřelil tyč. Do konce 1. třetiny se však skóre neměnilo.

Trestná lavice nestačila vychladnout, ale ani hra 3:4 nic nezměnila. Zásadní zlom utkání nastal ve 23. minutě, kdy jinak skvělý David Macek byl vyloučen na dvě minuty. Neodpustil si však poznámky k hlavnímu sudímu zápasu a ten jej potrestal 10 minutami osobního trestu a vzápětí vyloučením do konce zápasu. Hostující Sršni hned po 7 vteřinách využili početní převahu a vyrovnali stav utkání na 2:2. Střelcem gólu byl opět M. Jelínek. O čtyři minuty později se dostali dokonce do vedení o jednu branku střelou Jiřího Tvrdíka.  Po sérii dalších vyloučení, kdy si obě mužstva zahrála přesilovku 5:3, kvalita zápasu rostla, diváci byli svědky velkého boje o vedení s řadou šancí na obou stranách.

Do závěrečné třetiny vstupovali Buldoci s jednogólovým mankem a snahou o zvrácení výsledku. Avšak všechny naděje zmařila chyba v obranném pásmu, kterou hosté potrestali čtvrtou brankou ve 48. minutě. Střelec branky, Matouš jelínek, tak na neratovickém ledě docílil hattricku. Na to už Buldoci nedokázali odpovědět a Sršni v poklidu dokráčeli k zisku cenných tří bodů.

2. kolo KSM: HC Buldoci Neratovice – Sršni Kutná Hora  2:4  (2:1, 0:2, 0:1)

vyloučení: 11 (10×2, 1x OT) / 11
Buldoci výsledky

Buldoci tabulka

K zápasu 3. kola KSM zajíždějí Buldoci 25. 9. do Zlonic. Další domácí zápas, v sobotu 1. 10. od 18:30, pak Buldoci sehrají s týmem Poděbrad, zřejmě největším aspirantem na postup do vyšší soutěže. Přijďte do skvělého domácího kotle podpořit neratovické Buldoky!