Hasičárna v Mlékojedech má nové ústřední topení

Mlékojedští hasiči a potažmo i návštěvníci akcí pořádaných v mlékojedské hasičárně se od příští zimy nebudou muset třást zimou – zahřeje je nově vybudované ústřední vytápění. Součástí investiční akce za 422 tisíc korun je i instalace zbrusu nového plynového kotle, vybudování rozvodů a napojení na plynovou přípojku.

Fotografie0167 Fotografie0166

Doposud se v hasičské zbrojnici topilo drahou elektrickou energií. Pokud se v hasičárně konala větší kulturní akce, jako třeba Guláš open, zabijačka, či setkání občanů s vedením města, přitápělo se v sále v kamnech tuhými palivy, neboť instalované přímotopy byly pro vytápění velkého sálu nedostačující.

Fotografie0169 Fotografie0170

Neratovická radnice vyhlásila výběrové řízení na rozvod plynu a vybudování ústředního vytápění letos v dubnu. Přihlásily se čtyři firmy, jako vítězná byla 12. května vybrána nabídky firmy RAPET – servis z Prahy 5. Původní vysoutěžená cena 413.617Kč se v průběhu budování navýšila o 8.381Kč za instalační práce, které nebyly ve výkazech výměrů původně specifikovány. Celková cena tedy vyšplhala na 421.998Kč.

Předpokládaný termín ukončení prací byl červen 2015, ale práce se protáhly a ještě minulý týden nebylo dílo předáno ze strany dodavatele, tedy společnosti RAPET – servis, oficiálně předáno a to včetně odevzdání klíčů objektu. Josef Suchánek, správce mlékojedské hasičárny, také upozorňuje na nedokončené zednické práce, zejména díry kolem vedení trubek. „Budeme žádat začištění a také vymalování,“ upozorňuje Suchánek.

Fotografie0168

Nového ústředního vytápění by se měli dočkat i hasiči z Lobkovic, kde výběrové řízení – zakázku malého rozsahu – vyhrála rovněž společnost RAPET – servis z Prahy 5. Původní cena 162.727 Kč byla i zde navýšena dodatkovou smlouvou o původně nespecifikované instalační práce, na celkem 169.157 Kč.

Fotografie0171 (2)

Michaela Landová

Sdílejte:

Komentáře