Guláš OPEN Mlékojedy, aneb velký boj o nejlepší guláš

Dámský klub Bre-berušky z Mlékojed připravuje další ročník soutěže o nejlepší guláš Neratovic a okolí. Kdo si v sobotu 27. ledna vyslouží nejlepší hodnocení návštěvníků a odnese si hlavní cenu v podobě soudku piva?

Všeobecně se tvrdí, že vaření guláše je chlapská záležitost. U nás v Mlékojedech to tak jednoznačné není. V prvním ročníku zvítězila žena, paní Alice Uhrová z Lobkovic s gulášem „Mufloní skok“, v druhém ročníku opět žena, paní Němcová z Neratovic s gulášem „Pseudo Taurus“. Následně zvítězil chlap, Pepé Šolc, který útočil na vítěznou pozici s gulášem pod názvem „Staročeský šťavnatý kančí gulášek nadlesního Antonína Heřmana Štětináče z Mostečného“. Jak vidíte, nejen recept, ale i název soutěžního pokrmu je důležitý. Na stupně vítězů se často probojovali chlapi, např. Lukáš Mayer (Praha) František Hrdlička (Neratovice),  Václav  Neubauer (Neratovice), Josef Hejtyk (Tuhaň) či Bílý Žid alias Giňa z Tuhaně

Musíme poznamenat, že guláše jsou vždy přímo exkluzivní. A celá hodnotitelská porota řádně podráždí své chuťové pohárky. Vždy je velmi složité vybrat opravdu ten nejchutnější.

Gulášek si závodníci vaří doma, příjem vzorků bude probíhat v hasičské zbrojnici v Mlékojedech od 16 do 17 hodin. Minimální množství guláše je 1,5 litru (asi 2 sklenice od okurek).

V 17 hodin odstartuje samotné klání. Laická porota bude složená ze všech návštěvníků akce. Všichni jsou zváni! Odborná porota, dámský klub Bre-berušky, vše kontroluje a na závěr vyhodnocuje bodovací tabulky. Vymezuje si právo udělit zvláštní cenu organizátora za mimořádný výsledek. Ve 20 hodin, než odměníme soutěžící, vylosujeme tombolu. Potom už můžeme slavit až do večerních hodin. K tomu nám bude hrát country a bluegrass.

Přijďte si také zasoutěžit! Přihlásit se můžete v den konání klání přinesením soutěžního vzorku do hasičárny. Preferujeme ale registraci předem – vyplněním přihlášky a odeslání na e-mailovou adresu mischa33@seznam.cz. Abychom pro vás mohli připravit hodnotné ceny je lepší včasná registrace.  Pokud se necítíte být dobrým kuchařem, přijďte hodnotit. Vlezné je 100.-Kč, soutěžící vstup neplatí.

 

Michaela Landová, hlavní organizátorka

 

Pravidla open guláš 2018

PRIHLASKA guláš open 2018

Sdílejte:

Komentáře

,