Fichtl cup, aneb Mlékojedská padesátka již v sobotu 1. srpna

phoca_thumb_l_IMG_0173

V sobotu 1. srpna přesně ve 13 hodin bude – výstřelem ze startovní pistole – odstartován již čtvrtý ročník tradičního závodu Mlékojedské 50. Přijďte fandit svým kamarádům, známým a dalším závodníkům!

phoca_thumb_l_IMG_0232 phoca_thumb_l_IMG_0410 phoca_thumb_l_IMG_0325 phoca_thumb_l_IMG_0346

V závodě se utkají stroje značky JAWA do roku výroby 1985 v kategoriích „speciál“, „klasik“ a „kozí dech“. Všichni víme, že kategorie „speciál“ jsou upravené závodní stroje a sportovci v této kategorii mají ambice. Všichni chtějí vyhrát. Některé takto upravené stroje také sviští po trati i dvojnásobnou rychlostí než stroje z dalších dvou soutěžních skupin.

phoca_thumb_l_IMG_0279 phoca_thumb_l_IMG_0292 phoca_thumb_l_IMG_0462 phoca_thumb_l_IMG_0240

Kategorie „klasik“ jsou též stroje do roku  výroby 1985, ale ty již mají zakázanou jakoukoliv úpravu. Musí být v původním provedení, tak jak byly originálně vyráběny a dodávány. 

A protože se v minulosti množily připomínky z řad závodníků, tak do třetího ročníku přibyla ještě kategorie „kozí dech“ – tedy Stadio, Babeta či Pařez (Java 555/550). Původně tyto stroje jezdily v kategorii „klasik“. A protože začaly závodit i ženy, byla zavedena i kategorie žen. Někteří závodníci se přihlašují v týmech.

phoca_thumb_l_IMG_0177 phoca_thumb_l_IMG_0178 phoca_thumb_l_IMG_0180 phoca_thumb_l_IMG_0186 phoca_thumb_l_IMG_0187 phoca_thumb_l_IMG_0210 phoca_thumb_l_IMG_0211 phoca_thumb_l_IMG_0212 phoca_thumb_l_IMG_0213 phoca_thumb_l_IMG_0217

Zábava pro několika nadšenců se velice rychle rozkřikla a stala zábavou a událostí pro široký region. V prvním ročníku startovala zhruba třicítka jezdců. V dalších ročnících již rostl počet závodníků geometrickou řadou. Loni organizátoři poprvé použili elektronickou časomíru a již museli omezit počet startujících.
V letošním roce se velmi rychle naplnila startovní listina závodníky, kterých je přihlášeno přes sedmdesát. Počet závodníků je závislý právě na počtu čipů a hlavně na kapacitě tratě. Trať závodu totiž tvoří cca 2km okruh, který je veden převážně obcí Mlékojedy.
V nejzajímavějších úsecích tratě postává nejvíce diváků. Což je na startu, ve všech zatáčkách, v místě časomíry, protože právě tam je šikana pro zpomalení jízdy. A například v místě, kde se míjejí stroje. Tedy na křižovatce Hlavní – Ke Kolonii – K Přívozu.
mapa - trať závodu
Jedno z kritických míst je u Labe, při výjezdu z ulice K Přívozu. Zde někteří ambiciozní závodníci končí. Zatáčka je prostě vynese a končí v Labi. Mnoho jezdců však končí například banálními závadami. Např.: nechladí to – uvařilo se, svíčka, karbec….. prostě to nejede a nejede…..
Ti šťastnější, ale po 60 minutách projedou cílem. Pro některé závodníky je důležité postavit se na stupně vítězů, pro jiné je čest dojet.
Po závodu přijde na řadu i zábava. Závodníci mohou oslavit své vítězství, pořadatelé dobře organizovaný závod a diváci výbornou zábavu a podívanou. Od šesté večerní  hodiny hraje kapela „Klasickej postup“.
phoca_thumb_l_IMG_0535 phoca_thumb_l_IMG_0542 phoca_thumb_l_IMG_0550 phoca_thumb_l_IMG_0552

 

Sdílejte:

Komentáře

,