Evangelíci z neratovického regionu připravují ve SpolDomě unikátní výstavu

Evangelíci na Neratovicku – tak zní název výstavy, kterou společně pořádají neratovické nakladatelství Verbum a historická společnost Veritas ve spolupráci s farním sborem Českobratrské církve evangelické v Libiši. Oficiální zahájení se uskuteční v pátek 3. listopadu od 18:00.

Výstava na dvanácti velkoformátových panelech představí historické období od vydání tolerančního patentu do současnosti, na území dnešního Neratovicka, ze specifického pohledu evangelíků.
Součástí zahajovací vernisáže 3. listopadu bude přednáška evangelické teoložky a historičky doc. PhDr. Evy Melmukové, která se celoživotně zabývá tématy evangelických dějin a v minulosti přednášela církevní dějiny na Evangelické teologické fakultě UK.

Jedním z hostů navazující besedy bude i Prof. ThDr. Jakub S. Trojan, český teolog a bývalý děkan Evangelické teologické fakulty UK. Jako farář Českobratrské církve evangelické působil v letech 1967 až 1974 také v Libiši. Tehdy měl v libišském sboru i Jana Palacha, kterého po jeho sebeupálení pochovával na Olšanských hřbitovech.


Zveme všechny zájemce o naší místní historii na besedu se zajímavými hosty. Vernisáž se uskuteční 3. listopadu od 18:00 v Jazzovém klubu ve Společenském domě v Neratovicích. Realizaci výstavy podpořilo město Neratovice a Společenský dům v Neratovicích. Mediálním partnerem je server MojeNera.cz

Sdílejte:

Komentáře